Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Finały MP młodziczek: Wrocławianki ze zlotem

Finały MP młodziczek: Wrocławianki ze zlotem

W Giżycku dobiegły końca mistrzostwa Polski młodziczek. W ostatnim meczu turnieju drużyny z Wrocławia i Szczecina walczyły o mistrzostwo kraju w kategorii młodziczek. Złoty medal zdobyła ekipa ze stolicy Dolnego Śląska.

Mecz o 3. miejsce:

Pierwszy set małego finału został zdominowany przez zespół z Warszawy. Siatkarki Metra pozytywnie nakręciły się na spotkanie o brązowe medale i mocno zdeterminowane szybko zniechęciły rywalki do podejmowania wyzwania. Pewnie wygrały premierową partię i nie pozwoliły rywalkom przekroczyć granicy dziesięciu ,,oczek”.

Ekipa z Włocławka nie zamierzała jednak oddawać miejsca na podium bez walki. Początek drugiej odsłony zwiastował bardziej wyrównaną rywalizację. Zespół ze stolicy nie pozwolił jednak drużynie z Włocławka zbytnio się rozpędzić i od stanu 8:8  sukcesywnie próbowały przejąć inicjatywę, ale WTS Włocławek nie dawał się złamać. Kolejne otwarcie tego seta miało miejsce od stanu 15:15. I tym razem więcej atutów miały po swojej stronie siatkarki ze stolicy (19:16), ale przeciwniczki próbowały odwrócić losy potyczki (18:19). Na finiszu Metro już zdominowało przebieg wydarzeń i ostatecznie wygrało mecz o brązowe medale.

MVP: Wiktoria Zagumny

WTS KDBS Bank Włocławek – KS Metro Warszawa 0:2
(8:25, 18:25)

Finał:

Początek partii otwierającej wielki finał wskazywał, że może to być mecz wielkich emocji, a przewagę zdobędzie zespół, który te emocje okiełzna. Po dobrym starcie Pomorzanek, nagle w ich grę wkradła się nerwowość, a po drugiej stronie siatki panował spokój. Wrocławianki konsekwentnie budowały przewagę i pilnowały, by przeciwniczki nie odzyskały równowagi. Ekipa z Dolnego Śląska imponowała w polu zagrywki, obronie i ofensywie. Praktycznie, więc w każdym elemencie siatkarskiej sztuki. Rezultat – bezapelacyjne zwycięstwo do 9.

Wynik pierwszego seta nie złamał drużyny ze Szczecina. Gra z obydwu stron falowała, ale generalnie inicjatywę na początku drugiej odsłony miały siatkarki ekipy ze stolicy Pomorza Zachodniego. Wrocławianki raz po raz wyrównywały (6:6, 9:9) i wreszcie dzięki dużej skuteczności w polu zagrywki wyszły na wysokie prowadzenie (14:9). Po drugiej stronie siatki znów pojawiły się złe emocje, a w ich rezultacie błędy. Szczecinianki nawet przy piłce meczowej dla rywalek (24:19) walczyły dzielnie, ale to wystarczyło jedynie na zmniejszenie rozmiarów przegranej do 22.

MVP: Aleksandra Gołębiowska

KS Pomorzanie Pogodno Szczecin – #Volley Wrocław 0:2
(9:25, 22:25)

MVP: Aleksandra Gołębiowska – #Volley Wrocław

Najlepsza rozgrywająca: Klaudia Czerwik – #Volley Wrocław

Najlepsza przyjmująca: Karolina Staniszewska – KS Metro Warszawa

Najlepsza atakująca: Maja Malinowska – WTS KDBS Bank Włocławek

Najlepsza blokująca: Karolina Mularczyk – WTS KDBS Bank Włocławek