Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Finały MP młodziczek: Finał dla ekip z Wrocławia i Szczecina

Finały MP młodziczek: Finał dla ekip z Wrocławia i Szczecina

Sobota w turnieju finałowym MP młodziczek była dla drużyn biorących w nim udział intensywnym dniem. Najpierw zespoły zakończyły rundę grupową, która wyłoniła m.in. półfinalistki zawodów, a następnie rozegrano rundę półfinałową oraz spotkania o miejsca piąte i siódme. Wiadomo już, że w niedzielnym finale zmierzą się ze sobą młode siatkarki #VolleyWrocław i UKS Pomorzanie Szczecin.

Dzień w turnieju finałowym mistrzostw Polski młodziczek, rozgrywanym w Giżycku, otworzyło trzysetowe spotkanie grupy A Gedanii Gdańsk z WTS Włocławek. W pierwszej partii gdańszczanki prowadziły od początku, z czasem zwiększając prowadzenie dzięki udanym kontrom. W drugiej odsłonie zespół z Włocławka przez długi czas znowu był z tyłu, jednak im bliżej końca, tym coraz mocniej zaczął zbliżać się do rywalek. Te zaczęły grać bardzo nerwowo, dzięki czemu WTS zmienił bieg seta i wygrał go do 23. Decydującą partię WTS rozpoczął od prowadzenia, następnie oddając je rywalkom, by na koniec – dzięki dobrym akcjom w bloku ponownie wyjść na prowadzenie i wygrać mecz. Drugie spotkanie w tym zestawieniu rozpoczęło się od pogromu. #VolleyWrocław nie dał żadnych szans swoim rywalkom z Konstantynowa Łódzkiego i nie pozwolił im wyjść nawet poza granicę dziesięciu zdobytych punktów. Mecz rozpoczął się tak naprawdę od kolejnego seta, kiedy to UKS Lider wrócił do swojej normalnej dyspozycji i nawet przez długi czas prowadził grę na boisku według swojego rytmu. Im bliżej końca, tym bój był coraz bardziej wyrównany, a wrocławianki nie pozwoliły wydrzeć sobie tego zwycięstwa z rąk i po zaciętej i długiej grze na przewagi odniosły zwycięstwo.W grupie B rozegrano dwa tie-breaki. Bardzo zacięte było zwłaszcza pierwsze spotkanie Solnej Wieliczka z Metrem Warszawa, gdzie dwa pierwsze sety kończyła gra na przewagi. Podczas pierwszej partii wieliczanki spisywały się dużo lepiej w ataku, z kolei ekipa ze stolicy bardzo często punktowała zagrywką. W drugiej odsłonie obie drużyny we wszystkich elementach spisywały się niemalże tak samo i dopiero w tie-breaku lepsza gra Metra w ataku pozwoliła mu wygrać w całym starciu. Dzięki zwycięstwu warszawskie młodziczki zajęły pierwsze miejsce w grupie. Za nimi uplasowały się zawodniczki ze Szczecina, które pokonały MKS Dwójkę Zawiercie. Początek meczu należał do zawiercianek, rywalki nie potrafiły odnaleźć się w ataku i to Dwójka brylowała w tym elemencie. W drugim secie sytuacja się odwróciła i ekipa Pomorzan Szczecin doprowadziła do tie-breaka, gdzie kluczowe okazały się jej zagrywki. Dwójka miała spore problemy w przyjęciu i nie zdołała zagrozić przeciwniczkom, które awansowały do półfinałów.

Druga część dnia w Giżycku to mecze o piąte i siódme mecze, a także starcia półfinałowe. W pojedynku o siódmą lokatę w dwóch setach lepsze okazały się młodziczki Solnej Wieliczka, które mierzyły się z UKS-em Liderem Konstantynów Łódzki. W każdej z partii wieliczanki kontrolowały grę, spisywały się trochę lepiej w polu zagrywki, a co ważne popełniały mniej błędów, co pozwoliło im powoli, ale skutecznie budować przewagę. Bardzo dobre spotkanie rozegrała Klaudia Ładuch, zdobywczyni 13 punktów. Dwójka Zawiercie dość szybko zakończyła kolejne starcie – o piątą lokatę w turnieju. W pierwszej odsłonie MKS rozbił rywalki swoją zagrywką i świetnie blokował, a Gedania zdobyła w niej zaledwie 9 punktów. W kolejnej części meczu gdańska drużyna nadal miała spore problemy w przyjęciu, ale tym razem lepiej spisywała się w ataku i gra troszkę bardziej się wyrównała. Było to jednak za mało na młodziczki z Zawiercia, które kontynuowały swoją drogę po zwycięstwo i zamknęły rywalizację w tym secie.

Wieczorem toczyły się najważniejsze – półfinałowe starcia. Jako pierwsze do finału mistrzostw awansowały siatkarki UKS-u Pomorzanie Szczecin, które nie bez problemów wygrały z WTS-em Włocławek. To szczecinianki lepiej weszły w mecz. Ich dobre zagrywki oraz uważniejsza gra z mniejszą liczbą błędów, pozwoliła im kontrolować sytuację od początku do końca, dlatego pewnie wygrały one premierową partię. Sytuacja zmieniła się, gdy tylko UKS zwolnił rękę w polu zagrywki, a WTS zaczął dużo skuteczniej atakować i wystrzegać się błędów. Tym razem to włocławskie młodziczki wiodły prym na boisku, w połowie seta wypracowując znaczne prowadzenie i wygrywając go bardzo łatwo. Włocławianki nie utrzymały jednak równego poziomu w tie-breaku, co wykorzystały siatkarki ze Szczecina i to one cieszyły się z awansu do walki o mistrzostwo kraju. Drugi półfinał także rozegrany został w trzech setach, ale był dużo bardziej zacięty. W pierwszej odsłonie wrocławianki i ekipa z Warszawy szły łeb w łeb. Te pierwsze punktowały często blokiem, ale dużo częściej się też myliły. Co jakiś czas prowadzenie zmieniało strony boiska. Finalnie w secie triumfowała drużyna z Wrocławia. W drugiej części Metro skuteczniej zagrało w ataku, a także lepiej spisało się w polu zagrywki, co pozwoliło warszawskiej ekipie wyrównać stan meczu. Tie-break był do pewnego momentu bardzo wyrównany. Z czasem do głosu zaczął dochodzić zespół ze stolicy, dzięki czemu udało mu się odskoczyć na kilka punktów. Wrocławianki walczyły do końca i opłaciło się im to – w samej końcówce odmieniły one losy seta i meczu, dzięki czemu zagrają jutro w finale.

Zobacz również:
Wyniki turnieju finałowego mistrzostw Polski młodziczek

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved