Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Finały MP juniorów: Trefl i jastrzębianie z wygranymi

Finały MP juniorów: Trefl i jastrzębianie z wygranymi

W grupie B finału mistrzostw Polski juniorów, które rozgrywane są w Leżajsku, Trefl Gdańsk w trzech setach rozprawił się ze Skrą Bełchatów. Bełchatowianie przegrali po raz drugi 0:3 i pozbawili się szans na awans do półfinału. W drugim pojedynku zawodnicy Jastrzębskiego Węgla tylko w pierwszym secie okazali się gorsi od siatkarzy MOS-u Woli Warszawa. Kolejne trzy odsłony padły jednak łupem ekipy z Górnego Śląska, która dzięki triumfowi jest niemal pewna gry w najlepszej czwórce rozgrywek.

Mecz z Treflem Gdańsk nie będzie miłym wspomnieniem dla zawodników EKS-u Skry Bełchatów. W obu pierwszych partiach, przegranych odpowiednio do 24 i 22, bełchatowianie nawiązywali równą walkę z przeciwnikiem, nieźle rozpoczynając każdy z setów, jednak zbyt dużo punktów tracili po własnych błędach. Set trzeci to właściwie pogrom, w którym przy stanie 9:21 wydawało się wręcz, że zawodnicy Skry skończą z jednocyfrowym wynikiem. Na domiar złego dokładnie w tym momencie, niefortunnie lądując po wyskoku, kontuzji doznał kapitan zespołu Bartosz Pełka. Dalszej walki w zasadzie nie było i po chwili sędzia gwizdał już koniec meczu przy stanie 24:11 dla Gdańska.

– Wczorajszy mecz nie wyszedł nam zupełnie, sparaliżowało nas w każdym elemencie gry. Dziś zmieniliśmy pewne ustawienia, zrobiliśmy małą rewolucję w drużynie, ale opłaciło się. Wygraliśmy 3:0 i jestem dumny z chłopaków – mówił po meczu trener Adam Miotk.

MVP: Kamil Dębski (Trefl Gdańsk SA)

EKS Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk SA 0:3
(24:26, 22:25, 11:25)

Skra: Bartosz Pełka, Sebastian Wójcik, Błażej Paszkiewicz, Mateusz Kujawa, Dawid Olszewski, Tomasz Fornal, Kamil Ociepka (libero) oraz Mikołaj Sawicki, Szymon Sztelma, Marcin Marciniak, Jakub Sokalski, Paweł Sznycer i Artur Patura; trener: Radosław Kolanek
Trefl: Kamil Dębski, Wojciech Małecki, Sebastian Sobczak, Łukasz Rymarski, Szymon Jakubiszak, Łukasz Gronkowski, Artur Rembalski (libero) oraz Maciej Ptaszyński i Mateusz Behrendt; trener: Adam Miotk

Zespół MOS Wola Warszawa wyszedł do meczu z jastrzębianami w niezmienionym od środy składzie, natomiast Jastrzębski Węgiel rozpoczął już inną, bardziej właściwą sobie szóstką. Znakiem charakterystycznym pierwszej odsłony były asy serwisowe. Warszawianie „nastrzelali” ich aż sześć: dwoma z rzędu popisał się Mateusz Rećko, wysuwając swój zespół na prowadzenie 13:12. Dwa asy z kolei zaprezentował też Jakub Szymański (17:15 i 18:15). Przewaga zawodników MOS-u rosła, a kolejne zmiany w zespole przeciwnym nie dawały rezultatu. Zepsuta zagrywka jastrzębian zakończyła seta 18:25.

Kolejny set to zmiana o 180 stopni. Warszawscy zawodnicy swój pierwszy punkt zaliczyli dopiero po kiwce Rafała Prokopczuka 1:8. Gracze Jastrzębskiego Węgla swobodnie blokowali rywali i dyktowali warunki aż do końca seta, wygrywając go 25:15. W trzeciej odsłonie początkowo zdecydowanie prowadził Jastrzębski Węgiel, ale zawodnicy MOS-u nie odpuszczali do samego końca, walcząc na przewagi i pozostając w grze mimo kolejnych piłek setowych rywali. Duża w tym zasługa mocnego w ataku Dominika Grota. Własne błędy nie pozwoliły jednak na odwrócenie karty – set 28:26 dla jastrzębian.

Podobnie i w secie czwartym warszawska drużyna goniąc wynik w drugiej połowie, bliska była wyrównania (18:19), ale Jastrzębski Węgiel utrzymał do końca prowadzenie i po ostatniej, długiej wymianie zamknął seta 25:21 i mecz 3:1.

– To nie był łatwy mecz. Zawodnicy z Warszawy grają naprawdę dobrą, dojrzałą siatkówkę, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich wiek i życzę im powodzenia w przyszłości – mówił MVP meczu, zawodnik Jastrzębskiego Węgla Bartosz Kwolek (zeszłoroczny MVP mistrzostw Europy i świata w kategorii kadetów).

Jastrzębski Węgiel – UMKS MOS Wola Warszawa 3:1
(18:25, 25:15, 28:26, 25:21)

Jastrzębski Węgiel: Bartosz Kwolek, Radosław Gil, Paweł Żeliński, Patryk Niemiec, Piotr Trzeciak, Marcin Ernastowicz, Dominik Musielak (libero) oraz Jakub Turski, Robert Predecki, Szymon Bereza, Mateusz Kukulski, Patryk Czyrniański i Bartosz Makoś (libero)
MOS: Konrad Bączek, Mateusz Rećko, Rafał Prokopczuk, Dominik Grot, Tomasz Piotrowski, Jakub Szymański, Marcin Jaskuła (libero) oraz Wiktor Siewierski, Kacper Żabicki, Artur Kubeł, Maciej Kuć, Artur Gromelski, Adam Gielo, Maciej Kuć i Dominik Jaglarski (libero)