Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Finały MP juniorów: JW ponownie bez straty seta, MOS lepszy od Resovii

Finały MP juniorów: JW ponownie bez straty seta, MOS lepszy od Resovii

W Dębicy trwają mistrzostwa Polski juniorów. W grupie B kolejne zwycięstwo bez straty seta zapisali na swoim koncie siatkarze Jastrzębskiego Węgla, co daje im jednocześnie awans do półfinału. Podopieczni Dariusza Luksa 3:0 pokonali EKS Skrę Bełchatów, a w drugim spotkaniu MOS Wola Warszawa zmierzy się z AKS-em V LO Rzeszów.

Chociaż w połowie pierwszego seta lepiej wyglądała sytuacja graczy z Bełchatowa (17:14), to szybko podopieczni Dariusza Luksa dogonili rywali (18:18), a kluczowe w tej odsłonie okazały się bloki Patryka Cichosza. To jeden z nich dał minimalną zaliczkę Jastrzębskiego Węgla, a potem kolejny – piłkę setową. Tę partię zakończył natomiast atak po skosie Krystiana Walczaka.

Jastrzębianie poszli za ciosem w kolejnej odsłonie (6:3) i nie zamierzali zwalniać tempa (15:9). EKS Skra Bełchatów nie była już w stanie odwrócić losów tej partii (16:22), którą zakończył błąd w polu serwisowym Skry.

Od mocnego uderzenia trzecią część spotkania rozpoczęli jastrzębianie, as serwisowy Jakuba Czyżowskiego dał wynik 3:0. Przewaga ekipy z Jastrzębia-Zdroju była już wyraźna (12:7), co prawda rywalom udawało się kończyć akcje własne (10:15), ale dopiero błędy własne w ataku Jastrzębskiego Węgla zmniejszyły dystans (17:15), chwilę potem bełchatowianie złapali kontakt (17:18). Wydawało się, że zapowiada się wyrównana końcówka (21:23), ale autowy atak Huberta Klata dał meczbola rywalom (24:22), a udany akcja Filipa Roque De Oliviery zakończył całe spotkanie.

MVP: Jakub Czyżowski

EKS Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 0:3
(23:25, 18:25, 21:25)

Skra: Antosiewicz (8), Górski (3), Klat (11), Rylski (9), Filipek (1), Werpachowski (3), Kostrzębski (libero) oraz Kołtunowicz, Chaber (1), Pietrzak i Holka (1)

Jastrzębski: Cichosz (7), Czyżowski (12), Gruszczyński (1), Gierżot (12), Walczak (5), Fedak (libero) oraz De Oliveira (2), Wojciechowski, Szymczak (1) i Chodziak (1)

O wiele lepiej mecz rozpoczęli rzeszowianie (4:0), a na tablicy wyników cały czas utrzymywał się rezultat korzystny dla graczy z Podkarpacia (13:9). AKS dominował na boisku i po skutecznej akcji na siatce Patryka Giży, wygrał wysoko premierową odsłonę (25:19).

Pierwsze momenty kolejnej partii należały co prawda ponownie do rzeszowian, ale podopieczni Konrada Copa szybko dogonili przeciwników, a potem wyszli na prowadzenie (12:10). Jaromir Orlicz dobrym serwisem powiększył prowadzenie, do tego doszły dobre bloki (20:16). MOS Wola nie oddała już swojej inicjatywy i po błędzie dotknięcia siatki rywali był remis 1:1.

Warszawianie kontynuowali swoją dobrą grę (4:1), zatrzymywali ataki graczy z Rzeszowa i ich przewaga rosła (13:7). Przy zagrywkach Michała Kowala AKS odrobił część strat (11:13), ale na niewiele się to zdało, stołeczni znów odskoczyli, nie zawodził Piotr Szlęzak (21:14), Bartosz Gomułka dał swojej ekipie piłkę setową (24:16), zespół z Warszawy zakończył tę partię już w kolejnej akcji.

Podobnie przebiegała czwarta część meczu, w której dość szybko ekipa ze stolicy odskoczyła (13:9). Nie miała ona większych problemów z utrzymaniem zaliczki (19:13). MOS Wola Warszawa nie dała sobie już wydrzeć wygranej, która dała im awans do półfinału, kończąc spotkanie blokiem Szlęzaka.

MVP: Piotr Szlęzak

MOS Wola Warszawa – AKS V LO Rzeszów 3:1
(19:25, 25:18, 25:16, 25:15)

MOS: Strulak (7), Szlęzak (17), Gawrzydek (12), Gomułka (19), Antoński, Orlicz (3), Bulira (libero) oraz Łychowski, Kulesza (libero), Gadziński (3), Buczek (2)
AKS: Ogonowski (7), Durski (2), Giża (2), Wojdan (5), Kowal (13), Iszczuk (13), Dereń (libero) oraz Domin, Być, Słotarski (1), Trąbka (4), Kałucki i Baran (1)