Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Finały mistrzostw Polski juniorów ponownie w Dębicy

Finały mistrzostw Polski juniorów ponownie w Dębicy

fot. Gwardia Wrocław

Już po raz drugi z rzędu to Dębica będzie gościć najlepsze zespoły juniorskie. To właśnie na Podkarpaciu odbędą się finały mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Mistrzostwa Polski juniorów odbędą się pod koniec marca (25-29.03). 

Polski Związek Piłki Siatkowej po raz kolejny powierzył miastu Dębica organizację finałów młodzieżowych mistrzostw Polski. W latach wcześniejszych w tej lokalizacji odbyły się finały MP młodziczek (2017), młodzików (2017 i 2018), juniorek (2018) i juniorów (2019). W końcówce marca po raz drugi do Dębicy zawita osiem najlepszych drużyn w kategorii junior.Najpierw jednak na początku marca zostaną wyłonione zespoły, które będą rywalizować w Dębicy. Turnieje półfinałowe mistrzostw Polski juniorów zostaną w dniach 6-8 marca. W czterech czterozespołowych grupach rywalizacja toczyć się będzie systemem „każdy z każdym”. Po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy uzyskają awans do turnieju finałowego. Gospodarzami turniejów półfinałowych będą gracze Trefla Gdańsk, TS Chełmca Wałbrzych, Hemarpolu Norwida Częstochowa oraz UMKS-u MOS Woli Warszawa.

W 2019 roku mistrzem Polski juniorów zostali młodzi siatkarze Trefla Gdańsk, którzy w finale pokonali AZS 2020 Częstochowa, natomiast na ostatnim stopniu podium stanęli gracze Jastrzębskiego Węgla. MVP turnieju wybrany został Kacper Wnuk.

Zobacz również:
Grupy półfinałów mistrzostw Polski juniorów

 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved