Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Finały LŚ 2016 w Polsce, Argentynie lub Iranie

Finały LŚ 2016 w Polsce, Argentynie lub Iranie

fot. Anna Gumowska

Są szanse na to, żeby Final Six odbyło się w 2016 roku w Krakowie. O organizację turnieju ubiegają się także Argentyna i Iran. – Czekamy na decyzję FIVB, która może zostać podjęta w każdej chwili. Jesteśmy dobrej myśli. Mam nadzieję, że dostaniemy tę imprezę – mówi „Przeglądowi Sportowemu” Andrzej Lemek, do niedawna sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Chodzi o przyszłoroczny turniej finałowy Ligi Światowej zaplanowany na 13–17 lipca. Polska jest gotowa zapłacić milion dolarów wpisowego i po raz czwarty zorganizować prestiżową imprezę. Wcześniej finały Ligi Światowej dwukrotnie odbyły się w Katowicach (2001, 2007) i raz w trójmiejskiej Ergo Arenie (2011). Czy po pięciu latach najlepsze zespoły znowu przyjadą do Polski? – Szanse są duże, bo światowa federacja popiera naszą kandydaturę. Delegacja z FIVB gościła w Polsce trzy tygodnie temu i podczas tego spotkania omawialiśmy szczegóły – mówi Andrzej Lemek, prezes Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej.Kontrkandydatami PZPS-u są Iran i Argentyna, ale akcje tych krajów podobno stoją niżej niż Polski. W przypadku Teheranu problemem jest niewpuszczanie na mecze kobiet i konflikt na tej linii zakończony aresztowaniem w 2014 roku 25-letniej Ghoncheh Ghavami za próbę obejrzenia meczu Ligi Światowej. Persowie deklarują wprawdzie zmianę haniebnego procederu, pytanie tylko, czy FIVB uwierzy w te obietnice. Z kolei Argentyna organizowała turniej finałowy raptem dwa lata temu, a poza tym przyszłoroczne finały mają się odbyć trzy tygodnie przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro. Mało kto będzie chciał lecieć do Ameryki Południowej, by za chwilę do niej wracać. Bo tak długi pobyt poza domami raczej nie wchodzi w grę.

Na razie nie wiadomo także, w jakim mieście odbędzie się turniej eliminacyjny Ligi Światowej przyznany Polsce w dniach 24–26 czerwca. – Jest to uzależnione od decyzji FIVB w sprawie Final Six – mówi Paweł Papke. Jeśli finały zostaną przyznane Krakowowi, wówczas Gdańsk lub Łódź mogłyby gościć turniej eliminacyjny.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved