Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Finały Ligi Światowej odbędą się w Brazylii

Finały Ligi Światowej odbędą się w Brazylii

fot. archiwum

Do rozpoczęcia tegorocznej Ligi Światowej pozostało jeszcze 87 dni, a władze światowej federacji już wybrały gospodarza turnieju finałowego. Sześć najlepszych drużyn tegorocznej edycji o medale będzie walczyć w brazylijskiej Kurytybie, na stadionie, który może pomieścić około 43 tysiące kibiców. Najważniejsze mecze zaplanowano w dniach 4-8 lipca.

Po raz pierwszy ważne wydarzenie siatkarskie, które odbywało się na stadionie, organizowali… Polacy. Mecz otwarcia mistrzostw świata w 2014 oku odbył się na PGE Narodowym w Warszawie. Wtedy pojedynek pomiędzy Polską a Serbią obejrzało ponad 60 tysięcy kibiców.Brazylia już po raz szósty będzie gospodarzem turnieju finałowego. Po raz ostatni finały Ligi Światowej gościły tam w 2015 roku, w Rio de Janeiro. Wtedy triumfatorem corocznych rozgrywek byli Francuzi, drugie miejsce przypadło Serbom, a w meczu o brąz Stany Zjednoczone pokonały reprezentację Polski. W poprzedniej edycji Final Six rozgrywane był w Krakowie, a biało-czerwonym nie udało się awansować do strefy medalowej. Pierwsze miejsce wywalczyli Serbowie, pokonując Brazylię, natomiast trójkolorowi stanęli na ostatnim stopniu podium.

Format Ligi Światowej zmieniał się na przestrzeni lat, jednak w tym roku rozgrywki będą wyglądać tak samo jak w roku poprzednim. 36 narodowych kadr będzie walczyć w trzech grupach po 12 drużyn. Wśród 12 zespołów, które znalazły się w elicie, są między innymi Polacy, którzy do rozgrywek przystąpią pod wodzą nowego selekcjonera, Ferdinando de Giorgiego. Brazylia, Iran, Włochy, Belgia, Serbia, Stany Zjednoczone, Argentyna, Bułgaria, Francja, Rosja i Kanada również mają szansę, aby zagrać o medale na brazylijskim stadionie. W poprzedniej edycji z II dywizji awansowali Kanadyjczycy, którzy w elicie zajęli miejsce Australii.

Po ubiegłorocznych igrzyskach olimpijskich w wielu reprezentacjach doszło do sporych zmian. Stephane Antiga nie poprowadzi już Polaków, a zasiądzie na ławce trenerskiej Kanady. Również w Iranie zdecydowano się na nowego selekcjonera, którym został Igor Kolaković. Z prowadzenia Brazylijczyków zrezygnował natomiast Bernardo Rezende, a i Rosjan nie poprowadzi już Władimir Alekno. Jak 12 najlepszych drużyn spisze się w tegorocznej edycji Ligi Światowej? Początek zmagań już 2 czerwca.

źródło: inf. własna, worldleague.2016.fivb.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved