Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Finały Ligi Narodów 2020 w Turynie

Finały Ligi Narodów 2020 w Turynie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) oficjalnie ogłosiła gospodarza turnieju Final Six Ligi Narodów 2020. Pierwotnie impreza miała się odbyć w Stanach Zjednoczonych, ale ostatecznie zostanie rozegrana w Turynie. Czołowe drużyny przyszłorocznej edycji zmierzą się w hali Pala Alpitour, gdzie w 2018 roku Polska wywalczyła złoty medal mistrzostw świata.

Rozgrywki Ligi Narodów są organizowane od 2018 roku, gdy zastąpiły Ligę Światową. Pierwszy turniej finałowy został zorganizowany we Francji, na Stade Pierre-Mauroy w Villeneuve-d’Ascq w okolicach Lille. Potem FIVB i federacja siatkarska USA podpisały trzyletni kontrakt na organizację Final Six. W 2019 drużyny walczyły o medale LN w Chicago. Przypomnijmy, że brąz wywalczyli Polacy, a w wielkim finale Rosja pokonała Stany Zjednoczone 3:1.Amerykanie mieli również organizować tę imprezę w 2020 roku. Jak się jednak okazało, zmagania siatkarzy kolidowałyby z Dniem Niepodległości, który jest obchodzony w USA 4 lipca. Działacze FIVB obawiali się, że tamtejsi kibice wybiorą świętowanie zamiast oglądania meczów. W związku z tym rozpoczęto poszukiwania nowego gospodarza.

Ostatecznie zadecydowano, że Final Six Ligi Narodów siatkarzy 2020 zostanie rozegrane we Włoszech, w Turynie. Sześć czołowych drużyn zagra o medale w hali Pala Alpitour w dniach 1–5 lipca. Przypomnijmy, że jest to obiekt niezwykle szczęśliwy dla polskiej siatkówki. To tu w 2018 roku podopieczni trenera Vitala Heynena wywalczyli złoty medal mistrzostw świata.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved