Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Finały I ligi mężczyzn przełożone

Finały I ligi mężczyzn przełożone

Pierwsze spotkania finałowej fazy play-off na zapleczu PlusLigi były zaplanowane na 24 i 25 marca. Niestety z powodu problemów AZS-u Częstochowa związanych z dostępnością Hali Sportowej Częstochowa mecze z Lechią Tomaszów Mazowiecki musiały zostać przełożone. Zgodnie z nowymi ustaleniami te spotkania odbędą się 26 i 27 marca.

Częstochowianie nie po raz pierwszy w tym sezonie mają problem z dostępnością hali przy ulicy Żużlowej. Kilka spotkań w rundzie zasadniczej oraz mecze pierwszej fazy play-off były już przekładane z wyżej wymienionego powodu. Jak wiadomo wielkie hale często wynajmowane są przez prywatne firmy, aby mogły one zorganizować tam konferencje, wystawy czy też pokazy swoich produktów. Niestety i tym razem doszło do takiej sytuacji. Włodarze AZS-u byli bezradni, ponieważ to nie oni są właścicielem Hali Sportowej Częstochowa, a termin 24-25 marca był już zarezerwowany i w tym miejscu zaczynał się pierwszy problem akademików.Jednym z wyjść z tej sytuacji była Hala Polonia. AZS rozgrywał już w tym sezonie spotkania w legendarnej hali przy ulicy Dekabrystów, lecz w ten weekend jest ona zarezerwowana dla Kmicica Częstochowa, czyli drużyny, która walczy o awans do pierwszej ligi futsalu. W tym momencie jedynym rozwiązaniem było dojście do porozumienia co do zmiany terminu z klubem z Tomaszowa Mazowieckiego. Oba zespoły szukały sposobu na wyjście z tej sytuacji i wzajemnie proponowały kolejne warianty. W grę wchodziło przełożenie spotkań na dni 26-27 marca, 28-29 marca, 30-31 marca, przejęcie przez Lechię organizacji pierwszych dwóch spotkań czy przesunięcie tej fazy play-off na termin po Świętach Wielkanocnych. Niestety żadne z zaproponowanych rozwiązań nie satysfakcjonowało obu ekip i do akcji musiał wkroczyć PZPS. Włodarze ligi ustalili  w środę, że pierwsze spotkania odbędą się 26-27 marca w Częstochowie o godzinie 19:00.

Warto przypomnieć, że finałowa rywalizacja będzie toczyć się do 3 wygranych spotkań. Zwycięzca z pary AZS – Lechia uzyska prawo do walki o miejsce w PlusLidze poprzez baraż z czternastą ekipą tych rozgrywek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved