Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Finał WT w Rzymie już bez Polaków

Finał WT w Rzymie już bez Polaków

Szybko zakończyła się przygoda polskich par w turnieju finałowym World Tour w Rzymie. Nie odbył się dzisiejszy mecz pomiędzy naszymi parami w grupie F, bowiem Grzegorz Fijałek i Michał Bryl oddali go walkowerem. Bartosz Łosiak i Piotr Kantor w I rundzie pucharowej ulegli w dwóch setach katarskiej parze Cherif/Ahmed i również pożegnali się już z turniejem.

Turniej finałowy World Tour nie jest zbyt szczęśliwy dla polskich par. Dwie pary męskie poległy już w kwalifikacjach, do turnieju głównego nie dostały się również Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek. W turnieju męskim wystąpiły dwie obecnie najlepsze polskie pary męskie, jednak obie borykające się kontuzjami. Nie doszło do polsko-polskiego meczu w grupie F, który miał decydować o trzecim miejscu i pozostaniu w turnieju, bowiem Michał Bryl i Grzegorz Fijałek oddali go walkowerem bez walki.

Do fazy pucharowej awansowali więc Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, a ich rywalami w I rundzie byli reprezentujący Katar Cherif Younousse i Ahmed Tijan. Początek meczu należał do przeciwników, którzy dość szybko wyszli na prowadzenie 7:3, jednak biało-czerwoni walcząc ambitnie zniwelowali straty do dwóch punktów. Od stanu 13:10 dla Katarczyków nasi siatkarze zanotowali przestój i rywale znów odskoczyli na pięć punktów (16:11), jednak i te straty Polacy odrobili. Dogonili przeciwników tuż przed końcem seta (20:19) i doprowadzili do walki na przewagi. Niestety, w niej więcej sił zachowali Cherif i Ahmed, którzy ostatecznie wygrali 23:@1, obejmując prowadzenie w meczu.

Druga partia rozpoczęła się od zaciętej walki punkt za punkt, jednak jako pierwsi przełamali impas siatkarze z Kataru, którzy wyszli na prowadzenie 8:6. Tę przewagę rywale biało-czerwonych utrzymali do stanu 13:11, a potem… przyspieszyli. Kantor i Łosiak znów przez jakiś czas mogli się tylko bezradnie przyglądać punktującym rywalom i otrząsnęli się dopiero przy stanie 17:12. Było już jednak za późno na odrobienie strat. Katarczycy wygrali tego seta do 15 i całe spotkanie 2:0 i to oni awansowali do II rundy. Nasi siatkarze dopadli z turnieju zajmując w nim miejsca 17-24.