Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Finał WT Rzym: Dwie męskie pary z Polski odpadły w kwalifikacjach

Finał WT Rzym: Dwie męskie pary z Polski odpadły w kwalifikacjach

W Rzymie rozpoczęły się dziś kwalifikacje do turnieju głównego finałów World Tour w Rzymie. Wystartowały w nich dwie pary męskie, niestety obie przegrały swoje mecze już w I rundzie. Sdebel i Korycki ulegli w dwóch setach rywalom Austrii, a Rudol i Szałankiewicz przegrali po tie-breaku z przeciwnikami z Meksyku.

Dwie polskie męskie pary mają zagwarantowany udział w turnieju finałowym World Tour, który w czwartek rozpocznie się w Rzymie. Są to Grzegorz Fijałek i Michał Bryl oraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. W środowych kwalifikacjach swoich sił spróbowały dwa inne duety.

Jako pierwsi na boisko wybiegli Adrian Sdebel i Michał Korycki, a ich rywalami byli Philipp Waller i Robin Seidl z Austrii. Początek spotkania należał do Austriaków, którzy szybko wyszli na prowadzenie i na przerwie technicznej mieli już pięć punktów przewagi (13:8). Biało-czerwoni nie byli w stanie odrobić tej straty, przegrywali 18:!1 i ostatecznie ulegli rywalom do 13. W drugim secie Polacy pokazali się z dużo lepszej strony. Dość długo nie ustępowali przeciwnikom, prowadząc wyrównaną walkę. Austriacy prowadzili 15:13 i w końcówce nie dali się już dogonić. Ostatecznie wygrali do 17 i całe spotkanie 2:0, eliminując naszych siatkarzy z dalszej gry o awans do turnieju głównego.

Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz zmierzyli się z meksykańskim duetem Lombardo Ontiveros/Juan Virgen. Mimo dobrego początku w wykonaniu biało-czerwonych rywale w pierwszym secie zdołali ich dogonić i o zwycięstwie decydowała walka na przewagi. Po zaciętej końcówce minimalnie lepsi okazali się Meksykanie i to oni objęli prowadzenie w meczu (26:24). Polacy w drugim secie zagrali o wiele uważniej, popełniając mniej błędów. Prowadzili niemal od początku do końca i wygrywając do 18 doprowadzili do remisu. O awansie do drugiej rundy kwalifikacji miał zadecydować tie-break. Ten lepiej rozpoczęli zawodnicy z Ameryki Północnej, którzy szybko wyszli na prowadzenie 8:5. Mimo wysiłków biało-czerwonych nie udało się już ich dogonić. Ontiveros i Virgen wygrali 15:10 i całe spotkanie 2:1, eliminując Macieja Rudola i Jakub Szałankiewicza z dalszej walki.