Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Finał WT: Jednostronne ćwierćfinały i półfinały w rywalizacji kobiet

Finał WT: Jednostronne ćwierćfinały i półfinały w rywalizacji kobiet

fot. FIVB

W Hamburgu trwa turniej finałowy World Tour. Na piątek zaplanowane zostały ćwierćfinały i półfinały w rywalizacji kobiet. W 1/4 brakowało emocji, a sety kolejnych meczów kończyły się wyraźnymi zwycięstwami. Pojedynki półfinałowe były jeszcze bardziej jednostronne. O zwycięstwo w turnieju finałowym powalczą Agatha/Duda z Ludwig/Walkenhorst. W meczu o brąz z Larissą/Talitą zmierzą się Pavan/Humana-Paredes.

Jako pierwsze na boisko wybiegły Ludwig/Walkenhorst i Heidrich/Verge-Depre. Niemki szybko zbudowały wyraźne prowadzenie. Szwajcarki nie były w stanie przeciwstawić się dobrze dysponowanym rywalkom. Ataki Verge-Depre nie wystarczyły, by realnie zagrozić przeciwniczkom. Autowa zagrywka Heidrich zamknęła pierwszą partię. W drugiej odsłonie gra była znacznie bardziej wyrównana. Chociaż Niemi ponownie odskoczyły, Szwajcarki szybko zniwelowały straty. Przewaga faworytek była niewielka, jednak wystarczyła, by po bloku Walkenhorst cieszyć się ze zwycięstwa. Pierwszy set starcia pomiędzy Huberli/Betschart a Pavan/HumanaParedes przypominał otwarcie wcześniejszego pojedynku. Kanadyjki z akcji na akcję powiększały przewagę, a bezradne Szwajcarki były tylko tłem. Nieco więcej walki było w drugiej odsłonie, jednak i w niej Huberli/Betschart nie były w stanie choć przez chwilę zagrozić rywalkom, przegrywając do 12.W pierwszym ćwierćfinale z udziałem brazylijskiego duetu już na początku Agatha i Duda wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Czeszki jednak nie odpuszczały, raz za razem niwelując straty. W końcówce jednak to Brazylijki pokazały, kto jest lepszym duetem i wygrały do 16. Pierwsza część drugiego seta toczyła się punkt za punkt. Dopiero w drugiej jego fazie, gdy w pole zagrywki weszła Duda, siatkarki z Brazylii odskoczyły na cztery punkty. Chociaż skutecznie punktowała Slukova, a Agatha nie ustrzegła się prostych pomyłek, to Brazylijki po zagrywce w siatkę Slukovej cieszyły się ze zwycięstwa. Pierwszy set ostatniego z ćwierćfinałów był najbardziej zacięty. Brazylijsko-niemiecki bój toczył się punkt za punkt. Dopiero skuteczny atak Larissy i błąd Laboureur dały zwycięstwo siatkarkom z Brazylii. Druga odsłona miała zupełnie inny przebieg. Od pierwszej do ostatniej piłki rządziły Larissa i Talita, a Laboureur/Sude zdobyły zaledwie 10 punktów.

ćwierćfinały:
Ludwig/Walkenhorst GER – Heidrich/Verge-Depre SUI 2:0
(21:12, 21:18)
Huberli/Betschart SUI – Pavan/Humana-Paredes CAN 0:2
(10:21, 12:21)
Agatha/Duda BRA – Hermannova/Slukova CZE 2:0
(21:16, 21:16)
Larissa/Talita BRA – Laboureur/Sude 2:0
(21:17, 21:10)

Pierwszy półfinał również nie przyniósł większych emocji. Po wyrównanych akcjach stopniowo przewagę zaczęły budować Ludwig/Walkenhorst. Chociaż Ludwig nie ustrzegła się prostych błędów, a na siatce Humana-Paredes dawała z siebie wszystko, stopniowo to Niemki budowały przewagę. W decydującej fazie reprezentantki Niemiec wzmocniły zagrywkę, a atak Ludwig przypieczętował zwycięstwo. W drugiej odsłonie początkowo trwała gra na styku, jednak z akcji na akcję to niemiecki duet zaczął odskakiwać. Pojedyncze zagrania Pavan na niewiele się zdały. Po skutecznym bloku Walkenhorst Niemki miały serię piłek meczowych. Chociaż Kanadyjki obroniły cztery z nich, nie zdołały odwrócić losów rywalizacji. Błąd Humana-Paredes dał ostatni punkt rywalkom.

Brazylijskie starcie rozpoczęło się od gry punkt za punkt. Celne zagrania Agathy i ataki z drugiej piłki Dudy pozwoliły wyjść tym zawodniczkom na sześciopunktowe prowadzenie. Pomimo czasu dla Larissy/Tality w uderzeniu pozostawały ich rywalki. Z czasem Agatha/Duda zupełnie zdominowały grę i ostatecznie wygrały do 12. W drugim secie Larissa i Talita nie były w stanie znaleźć sposobu na rozpędzone rodaczki. Odsłona rozpoczęła się od pięciopunktowej serii, Agatha/Duda punktowały raz za razem. Chociaż w drugiej fazie tej partii pojedyncze skuteczne ataki na swoim koncie zapisywała Talita, nie wystarczyło to do zniwelowania znacznych strat. Ostatni punkt w półfinale zdobyła atakiem po bloku Agatha.

półfinały:
Ludwig/Walkenhorst GER – Pavan/Humana-Paredes CAN 2:0
(21:15, 21:14)
Agatha/Duda BRA – Larissa/Talita BRA 2:0
(21:12, 21:12)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved