Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Finał w Toronto wewnętrzną sprawą Brazylijczyków

Finał w Toronto wewnętrzną sprawą Brazylijczyków

fot. FIVB

W turnieju finałowym World Tour w Toronto potwierdziła się dominacja Brazylijczyków w siatkówce plażowej mężczyzn. Na najwyższym stopniu podium stanęli Alison i Bruno, którzy w finale pokonali swoich rodaków Pedro i Evandro. Trzecie miejsce wywalczyli Amerykanie Hyden i Bourne.

Już w półfinałach obecność dwóch par brazylijskich zapowiadała emocje. W pierwszym Pedro Solberg i Evandro Gonçalves Oliveira Júnior pokonali po zaciętym spotkaniu amerykańską parę John Hyden/Tri Bourne. W drugim Alison Cerutti i Bruno Oscar Schmidt w dwóch setach okazali się lepsi od Kanadyjczyków Chaima Schalka i Bena Saxtona.W meczu o trzecie miejsce górą byli siatkarze ze Stanów Zjednoczonych. – To świetny wynik, zwłaszcza w sezonie, w którym zabrakło nas na igrzyskach olimpijskich. Rywale nauczyli się wiele, grali naprawdę dobrze, ale my też zagraliśmy przeciwko nim tak dobrze jak nigdy – mówił po meczu Tri Bourne.Było ciężko, bardzo chcieliśmy być na podium. Amerykanie zagrali jednak najlepszy mecz, my byliśmy jeszcze trochę zmęczeni po półfinale – przyznał Chaim Schalk.

Mecz finałowy był już wewnętrzną sprawą Brazylijczyków. W nim lepsi w dwóch setach okazali się Alison i Bruno. Mistrzowie olimpijscy z Rio de Janeiro pokazali po raz kolejny, że są najlepsi na świecie. – Udowodniliśmy sobie, że byliśmy silni przed igrzyskami i jesteśmy mocni również po nich – mówił po meczu 30-letni Pedro. – Graliśmy przeciwko sobie już wiele razy, ale za każdym razem jest to nowa historia. Zasłużyliśmy na brazylijsko-brazylijski finał, ponieważ pracowaliśmy w tym cyklu olimpijskim bardzo ciężko – dodał.

półfinały:
Hyden/Bourne (USA) – Pedro/Evandro (BRA) 0:2
(19:21, 18:21)
Alison/Bruno (BRA) – Schalk/Saxton (CAN) 2:0
(21:15, 21:18)

mecz o 3. miejsce:
Schalk/Saxton (CAN) – Hyden/Bourne (USA) 0:2
(14:21, 20:22)

finał:
Alison/Bruno (BRA) – Pedro/Evandro (BRA) 2:0
(21:19, 21:19)

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved