Strona Główna > Aktualności > Finał MP kadetów: Rzeszowianie jedną nogą w półfinale

Finał MP kadetów: Rzeszowianie jedną nogą w półfinale

AKS V LO Rzeszów bez żadnych problemów pokonał Trefla Gdańsk, w żadnej z partii nie dając rywalom przekroczyć granicy dwudziestu punktów. Zwycięstwo oznacza, że podopieczni Jacka Podpory niemal na pewno zagrają w półfinale MP kadetów. W innym spotkaniu tej grupy Jastrzębski Węgiel w czterech setach pokonał Wifamę Łódź.

W meczu wczorajszych przegranych z grupy B siatkarze Jastrzębskiego Węgla okazali się skuteczniejsi od łódzkich rywali, choć wolniej weszli w mecz i grając na przewagi w końcówce pierwszego seta, musieli oddać pierwszą partię 26:28. Zrehabilitowali się szybko już w secie numer dwa, popisując się doskonałą skutecznością w przyjęciu. Trzeci set mógł wpaść w ręce zawodników Wifamy, ale nerwy pod siatką w końcowych minutach (po stanie 23:23) nie wyszły podopiecznym trenera Ostrowskiego na dobre. W ostatnim secie łodzianie nie stawili już większego oporu, przegrywając do 15. – Wczoraj płakaliśmy, dziś się cieszymy, a jak będzie jutro – nie wiadomo. Poziom jest tak wyrównany, że praktycznie każdy może wygrać z każdym. Dawno nie było tak wyrównanej imprezy i pod względem poziomu i umiejętności nie ma tu żadnego faworyta. Turniej obfituje, może nie w niespodzianki, ale w walkę – wszyscy wkładają w nią serce, nikt nie odpuszcza i jestem za to pełen podziwu dla wszystkich chłopaków. Cieszę się z dzisiejszego zwycięstwa, bo jesteśmy jeszcze w grze i możemy walczyć o medale, a po to tu przyjechaliśmy – skomentował spotkanie trener Jastrzębskiego Węgla Jarosław Kubiak.

KS Wifama Szkoła Gortata Łódź – Jastrzębski Węgiel 1:3
(28:26, 21:25, 23:25, 15:25)

JW: Patryk Czyrniański, Sebastian Bartecki, Adrian Hołdys, Igor Oziabło, Marcin Kukulski, Dawid Nabiałczyk, Karol Gdowski (libero) oraz Artur Błażej, Wojciech Kraj, Jakub Bąk i Damian Artur Czetowicz
Wifama: Łukasz Rajchelt, Mikołaj Filanowski, Jakub Brdak, Jakub Pietrzak, Artur Sługocki, Bartosz Michalak, Jakub Mączkowski (libero) oraz Jakub Krzystanek

MVP: Patryk Czyrniański (Jastrzębski Węgiel)

W drugim spotkaniu rzeszowianie bardzo szybko rozprawili się z zawodnikami Trefla w secie pierwszym. Gdańskim siatkarzom poważnie groził wręcz jednocyfrowy wynik (25:11). W drugiej odsłonie gdańszczanie jakby zasnęli na boisku, a AKS bez przeszkód zdobył 11 (!) kolejnych punktów, od stanu 6:6 do 17:6, a ostateczny wynik 25:18 pozwalał oczekiwać „szybkiego 3:0”. Tak też się stało, mimo lepszej postawy Trefla w trzeciej części spotkania. – Cieszymy się, że właściwie jesteśmy już w „czwórce”. Wyszliśmy do tego meczu bardzo zmotywowani, a w porównaniu z wczorajszym meczem bardzo poprawiło się przyjęcie, co przełożyło się na wysoki procent skuteczności w ataku, a swoje zrobiła też zagrywka i blok. Słowem – nie było źle, a Trefl, choć nie twierdzę, że zagrał źle, miał chwile słabości – mówił po meczu MVP Patryk Czyrniański.

AKS V LO Rzeszów – Trefl Gdańsk SA 3:0
(25:11, 25:18, 25:19)

AKS: Kamil Kosiba, Damian Baran, Maciej Jakubek, Marcin Cebula, Dominik Paszek, Mateusz Poręba, Paweł Małek (libero)
Trefl: Piotr Wołodźko, Jakub Wilkowski, Kacper Wnuk, Tomasz Stolc, Adrian Majkowski, Łukasz Gronkowski, Jakub Kraut (libero) oraz Jan Brzeziński, Julian Lavrin, Michał Kalitka, Krystian Malinowski i Piotr Leśniewski (libero)

MVP: Maciej Jakubek (AKS V LO Rzeszów)