Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Finał MP kadetów: Maraton Świnoujście zagra o medale

Finał MP kadetów: Maraton Świnoujście zagra o medale

W Człuchowie trwa trzeci dzień mistrzostw Polski kadetów. Piątek jest ostatnim dniem meczów fazy grupowej. Do jutrzejszych spotkań półfinałowych z grupy A awansował MMKS Maraton Świnoujście oraz BKS Chemik Bydgoszcz.

W meczu decydującym o awansie do półfinału pierwszego seta drużyna z Warszawy wygrała do 17 głównie dzięki błędom trapiącym zespół Maratonu. W secie drugim sytuacja odwróciła się całkowicie, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, i tym razem to Metro straciło 11 punktów na własnych błędach. W połączeniu z mniejszą niż we wcześniejszym skutecznością w ataku pogrążyło to warszawski zespół, który w drugiej odsłonie zdobył zaledwie 12 punktów. Sytuacja jota w jotę powtórzyła się i w trzecim secie, wygranym przez MMKS 25:11.

Bardziej wyrównany okazał się set czwarty, w którym zawodnicy trenera Szczuckiego dogonili w końcówce rywali, jednak nie zdołali odwrócić biegu spotkania, wygranego ostatecznie przez zespół ze Świnoujścia 3:1. – Mówiłem moim chłopakom, że Metro gra na tym turnieju nierówno i po górce w jednym secie łapie dolinę w kolejnym. My mieliśmy naciskać je zagrywką. Właśnie to odrzucenie go od siatki zagrywką dało kilka spektakularnych bloków, dobrze wychodziła nam też zagrywka taktyczna. W czwartym secie rozluźniliśmy się za bardzo w przyjęciu, ale zakończyło się to pomyślnie i cieszymy się z awansu do czwórki. Nasz cel jest teraz osiągnięty, ale widzę, że chłopaki są na fali i możemy być czarnym koniem tych zawodów – mówił trener Maratonu Krzysztof Dobek.

W drugim spotkaniu Chemik Bydgoszcz, który był już pewien awansu do półfinału, pewnie wygrał 3:0 ze Skrą Bełchatów. Bydgoszczanie w żadnej z trzech partii nie mieli problemów i pewnie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Wygrana dała Chemikowi pierwsze miejsce w grupie. Bełchatowianie ponieśli trzecią porażkę z rzędu i w sobotę walczyć będą o 7. miejsce w turnieju finałowym.

Maraton Świnoujście – Metro Warszawa 3:1
(17:25, 25:12, 25:11, 25:23)
Chemik Bydgoszcz – Skra Bełchatów 3:0
(25:21, 25:17, 25:16)