Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Finał MP kadetów: Jastrzębianie rzutem na taśmę w półfinale

Finał MP kadetów: Jastrzębianie rzutem na taśmę w półfinale

Spore emocje towarzyszyły ostatnim meczom w grupie B turnieju finałowego mistrzostw Polski kadetów. Trefl Gdańsk pokonał 3:2 Wifamę Łódź i był już jedną nogą w finale. W drugim spotkaniu jednak Jastrzębski Węgiel pokonał w pięciu setach AKS Rzeszów i ostatecznie to rzeszowianie i jastrzębianie zagrają w półfinale.

Pierwszy z piątkowych meczów grupy B był chyba najbardziej nerwowym w dotychczasowym przebiegu turnieju. Po przespanym przez Trefl Gdańsk secie pierwszym (14:25) zespół poprawił przyjęcie i atak, by do 19 wygrać kolejną odsłonę. W trzeciej już dominował i seriami zdobywał punkty, przechodząc od stanu 14:14 do 21:14. Dwukrotnie powtarzana kiwka w ostatniej wymianie seta (przy pierwszej piłce setowej) dała Gdańskowi wynik 25:17. Set czwarty to wyrównana gra na całego, zawzięta walka o każdą piłkę, nerwy, a nawet czerwone kartki. Do ostatniej chwili górą mógł być każdy z zespołów, ale 25:23 wygrali łodzianie. Dokładnie taki sam obraz miała gra w tie-breaku, który jednak wraz z szansą na finałową czwórkę wpadł w ręce Trefla Gdańsk.

Różne były stawki tego meczu – komentował jeszcze na gorąco trener Trefla, Mariusz Łobacz. Możemy mieć jeszcze nadzieję na miejsce w czwórce – to zależy od wyniku meczu Resovii, ale też przegrywający, bez względu na wynik drugiego spotkania, gra jutro o miejsce siódme, a ani zespół Wifamy, ani mój o to „zaszczytne” miejsce grać nie chce. Stąd obustronnie nerwowa atmosfera. Do tego wyrównany poziom sprawił, że do końca meczu biliśmy się o każdy punkt. Pierwszego seta przegraliśmy „na stojąco”. Wifama zaczęła bardziej skoncentrowana, my mamy z tym jeszcze problem, ale to kwestia młodszego zespołu. Drużyna jest oparta na uczniach trzeciej klasy gimnazjum, którzy potrzebują spokoju i paru dobrych akcji, żeby wejść w meczowy rytm i tak się w końcu stało. Cieszę się z wygranej i czekam na pomyślny wynik Rzeszowa.

Bardzo wyrównany pierwszy set zwiastował długą potyczkę pomiędzy drużynami Jastrzębskiego Węgla i AKS-u, a szalę na stronę jastrzębian przechylił między innymi Damian Czetowicz, który wszedł na zagrywkę i świetnie się z tego zadania wywiązał. W kolejnym Rzeszów odstawał od rywali, głównie ze względu na własne błędy, których gracze Jastrzębia w tej partii się ustrzegli, wygrywając 25:18.

Trzeciego seta rzeszowianie zaczęli dobrze, od skutecznych, mocnych zagrywek i obijania bloku rywali, szybko zdobywając przewagę 10:4 i pewnie docierając do mety (25:20). „Kto nie wygrywa 2:0…” tym razem się nie sprawdziło. Jastrzębscy siatkarze kontrolowali od początku przebieg tie-breaka i wygrali wysoko, 15:8.

Bardzo się cieszę i dziękuję wszystkim chłopakom z zespołu – wygraliśmy to razem  – mówił tuż po meczu szczęśliwy Patryk Czyrniański, MVP tego spotkania. Taki wynik oznaczał, że w półfinale oprócz drużyny z Rzeszowa zagrają jastrzębianie, a Treflowi pozostaje walka o 5. miejsce w turnieju.

Trefl Gdańsk – Wifama Szkoła Gortata Łódź 3:2
(14:25, 25:19, 25:17, 23:25, 15:13)
Jastrzębski Węgiel – AKS V LO Rzeszów 3:2
(26:24, 25:18, 20:25, 16:25, 15:8)