Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Finał MP kadetek: Wygrana mistrza i tie-break do… 2

Finał MP kadetek: Wygrana mistrza i tie-break do… 2

W Tomaszowie Lubelskim rozpoczął się turniej finałowy mistrzostw Polski kadetek. W pierwszych meczach grupy A obrońca tytułu, Legionovia, pokonał Lidera Konstantynów Łódzki. W meczu pomiędzy Developresem Rzeszów i MKS-em Dąbrowa Górnicza o wygranej musiał rozstrzygać tie-break, który rzeszowianki wygrały… 15:2.

Broniący tytułu mistrzowskiego zespół Legionovii Legionowo rozpoczął zmagania w Tomaszowie Lubelskim od meczu z Liderem Konstantynów Łódzki. Podopieczne trenera Dawida Michora pewnie wygrały pierwszego seta, jednak w drugim oddały pole rywalkom i pozwoliły im na doprowadzenie do remisu. W kolejnej partii legionowianki rozgromiły jednak rywala do 13, a w czwartym secie udowodniły swoją wyższość po raz kolejny i zapisały na swoim koncie pierwszą wygraną.

Przyjechaliśmy do Tomaszowa Lubelskiego świadomi swoich umiejętnści. Znamy swoją wartość. Liczy się dla nas kolejny mecz. Nasze zawodniczki kochają to, co robią. Pierwsza przeszkoda została wzięta – powiedział trener LTS-u Legionovii Dawid Michor. Przed rokiem w mistrzostwach Polski kadetek poprowadził on stołeczną Spartę do srebrnego medalu. Jego podopieczne przegrały w finale z Legionovią. – Srebrny medal już mam. Nie pozostaje nic innego, jak zamachnąć się na złoty – mówił po spotkaniu legionowski szkoleniowiec. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Paulina Sobolewska.

Mecz MKS-u Dąbrowa Górnicza z Developresem Rzeszów był zacięty od samego początku. W pierwszym secie po emocjonującej końcówce górą były rzeszowianki, ale zespół z Zagłębia zrewanżował się już w kolejnej partii. Trzeci set znów padł łupem Developresu i po raz drugi MKS doprowadził do wyrównania. Po czterech zaciętych setach kibice oczekiwali emocji w tie-breaku, tymczasem decydująca partia mocno rozczarowała. Zdominowały ją siatkarki Developresu, które rozgromiły rywala 15:2 i zapisały na swoim koncie cenne dwa punkty. Statuetkę MVP meczu odebrała Aleksandra Dyduła z Developresu.

Legionovia Legionowo – Lider Konstantynów Łódzki 3:1
(25:19, 21:25, 25:13, 25:17)
MKS Dąbrowa Górnicza – Developres Rzeszów 2:3
(24:26, 25:22, 23:25, 25:21, 2:15)