Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Finał MP kadetek: Udany początek Impelu i Pałacu

Finał MP kadetek: Udany początek Impelu i Pałacu

W grupie B rozgrywanego w Tomaszowie Lubelskim turnieju finałowego mistrzostw Polski kadetek rywalizację udanie rozpoczęły siatkarki Pałacu Bydgoszcz i Impelu Wrocław. Bydgoszczanki na inaugurację w pięciu setach pokonały Gedanię Gdańsk, zaś ekipa z Wrocławia w czterech partiach rozprawiła się z MOSiR-em Stalowa Wola.

Spotkanie Gedanii Gdańsk z Pałacem Bydgoszcz charakteryzowała ogromna zmienność akcji. Mecz toczył się pod dyktando raz jednej, raz drugiej drużyny. Udanie, od triumfu w inauguracyjnej partii rozpoczęły bydgoszczanki, ale rywalki szybko wyrównały stan meczu, odnosząc zwycięstwo w secie numer dwa. W trzeciej odsłonie górą znów były siatkarki Pałacu, ale nie udało im się zamknąć meczu w partii czwartej, którą to gdańszczanki wygrały 25:22. Najbardziej wyrównany był tie-break. Energa Gedania dwa razy wychodziła w nim na dwupunktowe prowadzenie (4: , 9:7), ale bydgoszczanki wyrównywały i set toczył się punkt za punkt. Ostatecznie lepsze okazały się pałacanki (15:13).

W całym spotkaniu oba zespoły popełniły bardzo dużo błędów, szczególnie w zagrywce. Najwięcej punktów dla Gedanii Gdańsk zdobyła Łukasik (19), a dla KS-u Laskowska (13). Tej ostatniej statuetkę dla najlepszej zawodniczki spotkania wręczył sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski, który w środowe popołudnie oglądał rywalizację kadetek.

Był to bardzo trudny mecz. Gdańszczanki dysponują ogromną siłą ataku. Cieszymy się bardzo z tego zwycięstwa. Udany początek turnieju jest bardzo ważny – powiedziała po zakończeniu spotkania trenerka bydgoskiej drużyny, Agata Kopczyk. Po ostatniej piłce w zwycięskiej ekipie zapanowała ogromna radość. Niektóre zawodniczki miały łzy w oczach.

W drugim spotkaniu pomiędzy MOSiR-em StaIowa Wola a Impelem Wrocław pierwszą partię pewnie wygrały siatkarki Impelu, które rozbiły rywalki 25:15. Dekoncentracja wrocławianek w drugim secie spowodowała ich porażkę w tym fragmencie gry (18:25). W dwóch pozostałych partiach Impel znów jednak był zdecydowanie lepszy i wysoko triumfował – do 14 oraz 13, a w całym meczu 3:1.

W mistrzostwach Polski juniorek zespół z Dolnego Śląska zdobył brązowy medal. Od lat jest znany z dobrej pracy z młodzieżą. – W tym roku chcemy mocno zaakcentować naszą obecność w mistrzostwach Polski. Jeden medal już mamy. Do Tomaszowa Lubelskiego przyjechało osiem zawodniczek, które w Luboniu stały na podium. Jednak powtarzam swojej drużynie, że nic nie zostało dane. Na każdy sukces trzeba zapracować. Grupę mamy ciekawą. Zapowiada się interesująca rywalizacja – powiedział Rafał Błaszczyk, koordynator grup młodzieżowych w Impelu Wrocław.

Energa Gedania Gdańsk – KS Pałac Bydgoszcz 2:3
(19:25, 25:19, 25:17, 22:25, 13:15)

Vega MOSiR Stalowa Wola – Impel Wrocław 1:3
(15:25, 25:18, 14:25, 13:25)