Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Finał MP kadetek: Legionovia i Developres zagrają o medale

Finał MP kadetek: Legionovia i Developres zagrają o medale

W Tomaszowie Lubelskim trwa finałowy turniej mistrzostw Polski kadetek. Na początek drugiego dnia zmagań zwycięstwo odniosły siatkarki Developresu Rzeszów, które bez straty seta ograły ekipę z Konstantynowa Łódzkiego. Z kolei Legionovia Legionowo po tie-breaku pokonała MKS Dąbrowa Górnicza. Oba zwycięskie zespoły zapewniły już sobie awans do półfinałów.

W pierwszym meczu drugiego dnia turnieju finałowego MP kadetek drugie zwycięstwo na koncie zanotował rzeszowski Developres, który pokonał Lidera Konstantynów Łódzki. Siatkarki z Podkarpacia od początku pojedynku przejęły inicjatywę na boisku. Prowadziły nawet czterema oczkami, ale rywalki nie tylko odrobiły straty, ale też wyszły na prowadzenie 21:18. Nie potrafiły jednak wykorzystać szansy, a przestój kosztował je porażkę po walce na przewagi. W drugim secie ponownie ton boiskowym wydarzeniom zaczęły nadawać rzeszowianki. Wprawdzie ponownie w końcówce zawodniczki Lidera zerwały się do walki, ale i ta część spotkania padła łupem ich przeciwniczek. W trzeciej odsłonie walki już nie było, a ekipa z Konstantynowa Łódzkiego przegrywała nawet ponad dziesięciopunktową różnicą. Ostatecznie Developres pewnie przypieczętował wygraną, do której poprowadziła go Maria Raszek. Graliśmy dobrze blokiem w całym spotkaniu. W odpowiednich momentach zafunkcjonowała zagrywka. Każda z zawodniczek dołożyła cegiełkę do zwycięstwa – podsumował Michał Łukowicz.We wczorajszym meczu było dużo emocji, dziś dziewczyny grały bardzo skoncentrowane. Miały chłodne głowy i zaprezentowały się znacznie pewniej – dodał szkoleniowiec rzeszowianek, które zapewniły już sobie awans do strefy półfinałowej.

Podobnie jak Legionovia Legionowo, choć ta w drugim meczu męczyła się z MKS-em Dąbrowa Górnicza, potrafiła zdeklasować rywalki, wygrywając seta do 9, ale zdarzyły jej się też przestoje i przegrane sety w końcówkach. W tie-breaku też prowadziła 10:7, by po chwili na dwupunktowym prowadzeniu znajdowały się siatkarki z Zagłębia. One też miały piłki meczowe, których jednak nie potrafiły wykorzystać. Efektowny blok przechylił szalę zwycięstwa na korzyść obrończyń tytułu wywalczonego przed rokiem w Proszowicach. – W czwartym secie moje zawodniczki zagrały skoncentrowane i pokazały swoją grę. Z kolei końcówkę trzeciej partii przegraliśmy po serii błędów – mówił po meczu trener Dawid Michor. Wygląda na to, że w tych mistrzostwach mało meczów zakończy się wynikiem 3:0. Emocji i walki nie będzie brakowało. Kto pierwszy opanuje nerwy, ten wygra – dodał szkoleniowiec legionowianek.

Lider Konstantynów Łódzki – Developres SKyRes Rzeszów 0:3
(25:27, 23:25, 15:25)
Legionovia Legionowo – MKS Dąbrowa Górnicza 3:2
(16:25, 26:24, 23:25, 25:9, 18:16)