Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Finał MP kadetek: Impel i Pałac w półfinałach

Finał MP kadetek: Impel i Pałac w półfinałach

Impel Wrocław i Pałac Bydgoszcz to zespoły, które awansowały do półfinałów mistrzostw Polski kadetek rozgrywanych w Tomaszowie Lubelskim. Bydgoszczanki w piątek pokonały 3:0 zespół ze Stalowej Woli, z kolei wrocławianki wygrały w pięciu setach z Gedanią Gdańsk. Co ciekawe, w tie-breaku Impel pozwolił rywalkom na zdobycie zaledwie 4 punktów.

Bydgoszczanki bez problemów wypunktowały swoje rywalki. W drugim secie ich przewaga zmalała do 18:16, ale w ostatnim fragmencie tej partii były lepsze 7:1. Trenerka Agata Kopczyk była zadowolona z postawy swoich podopiecznych. Sytuacja w tej grupie była mocno skomplikowana. Przed ostatnim meczem pewne było tylko, że zespół ze Stalowej Woli zajmie czwarte miejsce i jutro zmierzy się z MKS-em Dąbrowa Górnicza w spotkaniu o siódmą lokatę w klasyfikacji końcowej.

W meczu ostatniej szansy dla Gedanii pierwsze dwa sety spotkania na swoją korzyść rozstrzygnęły zawodniczki z Wrocławia. – Po pierwszym secie byliśmy już blisko awansu. Drugi wygrany już nam gwarantował miejsce w czołowej czwórce. Jednak dziewczyny walczyły do końca. Chciały wygrać i chwała im za to – mówił po spotkaniu trener koordynator kadr młodzieżowych wrocławskiego klubu, Rafał Błaszczyk.

Przeciwniczki Impelek choć straciły szanse na zakwalifikowanie się do półfinału, nie złożyły broni i kolejne dwie partie wygrały pewnie do 22 i 17. Jednak w tie-breaku wrocławianki nie pozostawiły złudzeń, że są lepszą drużyną. Impel ostatniego seta wygrał do 4. Takie rozstrzygnięcie zdecydowało o tym, że w sobotnich półfinałach zagrają młode siatkarki Impelu Wrocław i Pałacu Bydgoszcz. – Nie zaskoczę nikogo mówiąc, że naszą bronią jest solidna zagrywka, bardzo dobra gra środkiem oraz wywiązująca się skutecznie z roli liderki, młoda Julia Szczurowska (w lipcu skończy 15 lat – red.). W meczu z gdańszczankami po wygraniu dwóch pierwszych setów i zapewnienia sobie awansu z I miejsca w grupie trochę gra nam „siadła”, ale w tie-breaku m.in. poziom zagrywki wrócił do normy, a wynik 15:4 może tylko cieszyć, oczywiście, jak i wygrana całego spotkania – mówił po meczu trener Impelu, Andrzej Krowiak.

MOSiR Stalowa Wola – Pałac Bydgoszcz 0:3
(16:25, 17:25, 10:25)
Impel Wrocław – Gedania Gdańsk 3:2
(25:16, 26:24, 22:25, 17:25, 15:4)