Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Finał MP kadetek: Dwa tie-breaki na zakończenie w grupie A

Finał MP kadetek: Dwa tie-breaki na zakończenie w grupie A

Zakończyły się mecze w grupie A turnieju finałowego mistrzostw Polski kadetek, rozgrywanego w Tomaszowie Lubelskim. Chociaż już wcześniej było wiadomo, kto awansował do półfinału, emocji nie brakowało. W meczu o trzecie miejsce w grupie Lider Konstantynów Łódzki wygrał po tie-breaku z MKS-em Dąbrowa Górnicza i w sobotę zagra o 5. miejsce w Polsce. W spotkaniu decydującym o pierwszym miejscu w grupie Legionovia w pięciu setach pokonała Developres Rzeszów.

Mecz o trzecie miejsce w grupie był bardzo zacięty. Dąbrowianki nie wykorzystały szansy, żeby wygrać 3:0. W trzeciej partii odrobiły straty ze stanu 21:23, a potem miały piłki meczowe. UKS Lider po wygraniu dostał dodatkowej energii. Po wyrównanym początku czwartego seta w jego drugiej części wręcz zdemolował rywalki. MVP spotkania została przyjmująca zespołu z Konstantynowa Łódzkiego, Klaudia Felak.

W drugim spotkaniu zmierzyły się rzeszowski Developres oraz obrońca tytułu mistrzowskiego, Legionovia Legionowo. Oba zespoły odniosły po dwa zwycięstwa w grupie. Dziś zagrały o pierwsze miejsce w tabeli. – W tym spotkaniu nie było kalkulowania i walczyły od początku do końca. Dla nas było to bardzo ważne przetarcie przed meczami w strefie medalowej – powiedział trener zwycięskiej drużyny Dawid Michor.

Trener LTS-u Legionovii podkreślił, że jego zespół zagrał równo we wszystkich elementach i realizował założenia taktyczne. O wyniku meczu zadecydował tie-break. Do stanu 9:9 grano praktycznie punkt za punkt. Następnie cztery kolejne akcje wygrał zespół z Legionowa. Rzeszowianki nie rezygnowały. Zmniejszyły straty do dwóch punktów, ale na odrobienie wszystkich zabrakło już czasu. LTS Legionovia zajął pierwsze miejsce w grupie i w sobotnim półfinale spotka się z drugim zespołem grupy B, a Developres SkyRes V LO z pierwszym. Statuetkę MVP meczu odebrała Milena Montowska z Legionovii.

MKS Dąbrowa Górnicza – Lider Konstantynów Łódzki 2:3
(25:23, 25:20, 27:29, 13:25, 12:15)
Developres Rzeszów – Legionovia Legionowo 2:3
(21:25, 25:23, 23:25, 25:21, 12:15)