Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Finał MP juniorów: Wygrane jastrzębian i MOS-u Wola Warszawa

Finał MP juniorów: Wygrane jastrzębian i MOS-u Wola Warszawa

W pierwszych meczach grupy B mistrzostw Polski juniorów Jastrzębski Węgiel pokonał 3:0 Skrę Bełchatów. Z kolei zawodnicy UMKS-u MOS Wola Warszawa w takim samym stosunku rozprawili się ze swoimi rówieśnikami z Gdańska. Tym samym obie drużyny zanotowały dobry start w mistrzostwach i w dobrych nastrojach przystąpią do kolejnych spotkań.

Mecz obrońców tytułu mistrza Polski juniorów z EKS-em Skrą Bełchatów zaczął się bardzo równo. Sytuacja zaczęła wyglądać inaczej pod koniec pierwszej połowy seta – po podwójnej zmianie w zespole Jastrzębskiego Węgla, gdy na boisku pojawił się m.in. Radosław Gil. Dobra zagrywka i atak sprawiły, że przewaga Jastrzębskiego Węgla zaczęła wyraźnie rosnąć, aż do 25:20 z końcem seta. W drugiej odsłonie zawodnicy trenera Jarosława Kubiaka wyraźnie kontrolowali sytuację, wyprzedzając gubiących się nieco bełchatowian właściwie w każdym elemencie gry, co miało dokładne odbicie w wyniku seta – 25:15. W secie numer trzy oba zespoły seriami zdobywały i traciły punkty, choć na prowadzeniu cały czas pozostawał Jastrzębski Węgiel. Błędy w końcówce nie pozwoliły Skrze wykorzystać topniejącej chwilowo przewagi rywali i ostatecznie zespół z Jastrzębia wygrał 25:21.

– Zawsze jest przyjemnie wygrywać z Bełchatowem, choć wolałbym spotkać się z nim i wygrać w finale ­– mówił po meczu trener Jarosław Kubiak.  Mamy tutaj chłopaków grających w różnych konfiguracjach, różnych ustawieniach, niekoniecznie do siebie przyzwyczajonych. Myślę, że prawdziwe mecze dopiero się zaczną – stwierdził trener jastrzębian.

Mimo utrzymywanej od początku seta przewagi zawodnicy z Warszawy musieli napracować się w końcówce, by ostatecznie nie oddać pierwszego seta rywalom. Ci z kolei dogoniliby warszawian szybciej, gdyby nie dawały im się we znaki zbyt często psute zagrywki. Na szczęście dla UMKS-u as serwisowy Dominika Grota zamknął sprawę 26:24. W drugim secie plagą gdańszczan nadal były własne błędy. Tym łatwiej swoje warunki gry mogli dyktować zawodnicy trenera Łukasza Motyki, zdobywając sześciopunktową przewagę (17:11 po kolejnym asie Dominika Grota) i szybko kończąc tę część spotkania 25:17. W kolejnej odsłonie warszawianie stanęli, a zespół z Gdańska po wyrównaniu 7:7 zaczął przechylać szalę na swoją stronę, w czym pomagali mu także przeciwnicy, oddając za darmo punkty np. przez błąd ustawienia (8:13). Zawodnicy Lotosu Trefla roztrwonili jednak swoją szansę, nadziewając się na pojedyncze bloki i popełniając kolejne, proste błędy, aż do smutnego dla nich końca 25:22.

– To pierwszy mecz turnieju, więc były nerwy i popełniliśmy trochę błędów własnych, nasza gra była miejscami nierówna, ale było to bardzo dobre spotkanie. Gratulacje dla zespołu, bo udało się nam wyciągnąć trzeciego seta z bardzo złej sytuacji – mówił po spotkaniu trener zwycięskiej drużyny, Łukasz Motyka.