Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Finał MP juniorów: Wygrana MKS-u MDK i tie-break dla rzeszowian

Finał MP juniorów: Wygrana MKS-u MDK i tie-break dla rzeszowian

W pierwszych meczach grupy A turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów w Leżajsku emocji nie brakowało. W pierwszym meczu MKS MDK Warszawa w trzech setach pokonał Norwida Częstochowa. W drugim spotkaniu o wyniku decydował tie-break. W nim lepsi okazali się młodzi siatkarze AKS-u V LO Rzeszów, którzy pokonali 15:13 Chemika Bydgoszcz.

Podczas rozgrzewki  przed pierwszym meczem MP juniorów libero MKS-u MDK Warszawa Michał Rosik został przypadkowo trafiony w głowę łokciem kolegi z zespołu, co skończyło się trzema szwami. Gdyby warszawscy zawodnicy wierzyli w pecha, byłby to dla nich powód do obaw. Jednak wywalczona przez nich błyskawicznie przewaga 6:1 bynajmniej na to nie wskazywała. Siatkarze z Częstochowy do końca seta bezskutecznie gonili wynik, kończąc ostatecznie pięć oczek za rywalami.

Nie inaczej było w secie drugim. Od 11:6 dla MKS-u (po asie serwisowym Marcina Rzesosia) serią trzech punktów zmniejszyli przewagę warszawian (11:9), ale popełniali zdecydowanie zbyt wiele błędów. Ich dwa ostatnie, autowe ataki zamknęły seta wynikiem identycznym z poprzednim – 25:20 dla MKS-u MDK Warszawa. Mimo bardziej wyrównanego początku trzeciej odsłony już od pierwszej przerwy technicznej (8:7 dla MKS-u) dalszy jej przebieg nie różnił się wiele od poprzednich, a zespół z Warszawy zapisał ostatecznie na swoim koncie 25:20 i 3:0 w całym meczu. – W takim turnieju pierwszy mecz potrafi ustawić dalszą grę. Oczywiście ani dla nas, ani dla Częstochowy nic jeszcze nie jest rozstrzygnięte, ale miło będzie grać jutro bez brzytwy na gardle – mówił po spotkaniu trener zwycięskiego zespołu Wojciech Góra. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Karol Borkowski.

W drugim spotkaniu grupy A Chemik Bydgoszcz zmierzył się z AKS-em VLO Rzeszów. W pierwszym secie o wiele lepiej prezentowali się bydgoszczanie, którzy wygrali 25:19. Odpowiedź rzeszowian była jednak bolesna – siatkarze AKS-u w drugim secie wręcz rozbili Chemika, pozwalając rywalom na zdobycie zaledwie 13 punktów.

Również w trzecim secie przewaga rzeszowian była dość wyraźna. Podopieczni trenera Jerzego Wietechy dzięki dobrej zagrywce i uważnej grze w obronie wygrali kolejną partię do 17 i objęli prowadzenie w meczu. Bydgoszczanie jednak nie rezygnowali. Po zaciętej walce w secie czwartym okazali się lepsi w końcówce i doprowadzili do tie-breaka. W nim przewagę od początku do końca miał zespół AKS-u, ale dekoncentracja w końcówce omal nie kosztowała ich utraty prowadzenia. Od stanu 14:11 Chemik zdobył dwa kolejne punkty, ale następna akcja padła już łupem rzeszowian, którzy zapisali na swoim koncie dwa punkty. Tytuł MVP przypadł Przemysławowi Czado.