Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Finał MP juniorek: Wygrane Impelu i Legionovii

Finał MP juniorek: Wygrane Impelu i Legionovii

W pierwszym meczu grupy B turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorek Impel Wrocław mimo przegranego pierwszego seta pokonał PTPS Piła 3:1. Obrończynie mistrzowskiego tytułu – Legionovia Legionowo – w trzech setach wygrały z UKS-em ZSMS Poznań, ale zwycięstwo nie przyszło im łatwo.

Mecz PTPS-u Piła z Impelem rozpoczął się od zdecydowanego prowadzenia wrocławianek. Trener Andrzej Zapaśnik poprosił o przerwę przy stanie 7:2 dla rywalek. Pilanki rzuciły się do odrabiania strat i zmniejszyły dystans dzielący je od Impelu. Gra się nieco wyrównała, ale wrocławianki wciąż utrzymywały dwu-, trzypunktową przewagę. W końcu jednak PTPS doprowadził do remisu 17:17 i po chwili wyszedł na prowadzenie (19:18). Pilanki w końcówce zagrały niezwykle skutecznie i wygrały pierwszego seta do 21. W drugiej partii wrocławianki znów na samym początku zdominowały grę i szybko wyszły na prowadzenie 7:3. Trener Andrzej Zapaśnik liczył, że i tym razem jego podopieczne szybko odrobią straty, ale przy stanie 11:5 dla rywalek stracił cierpliwość i poprosił o przerwę. Impel jednak nie miał zamiaru zwalniać. Podopieczne trenera Rafała Błaszczyka grały wyśmienicie i prowadziły już 17:9. Wrocławianki straciły jednak koncentrację, co błyskawicznie wykorzystały ich rywalki, zmniejszając straty do czterech punktów. W końcówce Impel jednak nie dał sobie już wydrzeć wygranej.

W trzecim secie początek był bardzo zacięty, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Od stanu 11:10 dla PTPS-u wrocławianki jednak zanotowały niesamowitą serię dziewięciu punktów z rzędu. Trener Zapaśnik wykorzystał już obie przerwy. Takiej przewagi Impel nie mógł już stracić – wygrał pewnie (mimo straty kilku punktów w końcówce) do 19 i objął prowadzenie w tym spotkaniu. Czwarta partia miała chyba najbardziej wyrównany przebieg ze wszystkich w tym meczu. Górą w końcówce ponownie były wrocławianki, które po wygranej do 21 zwyciężyły w całym meczu 3:1 i zapisały sobie dwa punkty. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Barbarę Cembrzyńską z Impelu.

W meczu UKS-u ZSMS Poznań z Legionovią to ten drugi zespół dość szybko uzyskał przewagę w pierwszym secie. Obrończynie mistrzowskiego tytułu systematycznie powiększały swoją przewagę, prowadząc już 19:13. Z taką przewagą podopieczne trenera Wojciecha Lalka końcówkę pierwszego seta zagrały już na luzie, pewnie i wysoko wygrywając do 17. Drugiego seta legionowianki rozpoczęły od mocnego uderzenia i po ataku z drugiej linii Barbary Zakościelnej prowadziły już 6:1. Poznanianki wróciły do gry, ale ciężko im było dogonić dobrze grające rywalki. Gospodynie (poznanianki mają prawo czuć się w Luboniu niemal jak u siebie) przegrywały 9:14, gdy o kolejną przerwę poprosił trener Marek Tuszyński. Po niej jego podopieczne zdobyły trzy punkty z rzędu i znów zrobiło się ciekawie – gdy przewaga Legionovii stopniała do jednego punktu (18:17), grę przerwał trener Lalek. W końcówce poznanianki wyszły nawet na prowadzenie (20:19) i o zwycięstwie decydowała walka na przewagi. Oba zespoły miały piłki setowe, ostatecznie po kiwce Aleksandry Rasińskiej to Legionovia wygrała 27:25.

W trzeciej partii zespół UKS-u ZSMS uznał, że jednak można powalczyć z faworytem i rozpoczął od prowadzenia 6:3. Legionowianki miały problem z przebiciem się przez blok gospodyń, jednak powoli odrabiały straty, doprowadzając do remisu 12:12 i kolejne trzy punkty również padły ich łupem. W końcówce poznanianki jednak całkiem dobrze grając, doprowadziły do remisu 24:24. Mistrzynie Polski jednak znów w końcówce okazały się lepsze i wygrywając 26:24, zwyciężyły w całym spotkaniu 3:0. Najlepszą zawodniczką spotkania została Milena Paszyńska.