Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Finał MP juniorek: Impel uzupełnił czołową czwórkę

Finał MP juniorek: Impel uzupełnił czołową czwórkę

Siatkarki Impelu Wrocław po bardzo dobrej grze pokonały w ostatnim swoim meczu grupowym 3:0 UKS ZSMS Poznań i zagrają w sobotnim półfinale. W drugim meczu faworyt turnieju Legionovia bez straty seta wygrała z PTPS-em Piła. Pilankom pozostała walka o 7. miejsce w turnieju.

W meczu Impelu Wrocław z ZSMS-em Poznań stawką było ostatnie wolne miejsce w półfinale. Mecz lepiej rozpoczęły wrocławianki, które prowadziły 7:4. Co ciekawe, chociaż turniej odbywa się w podpoznańskim Luboniu, na trybunach głośniejsi byli kibice Impelu. Po asie serwisowym Magdaleny Ociepy wrocławianki prowadziły 14:9 i trener Marek Tuszyński wykorzystał już drugą przerwę. Wrocławianki grały mocno skoncentrowane i to przynosiło wymierne efekty. Zmiany w zespole poznańskim nie odwróciły przebiegu tego seta – rozpędzony Impel wygrał wysoko do 12. W drugiej partii siatkarki z Poznania walczyły dzielnie do stanu 6:6, potem znów zarysowała się przewaga Impelu i przy stanie 13:8 dla rywalek trener Tuszyński przerwał grę. Świetnie spisywały się wrocławskie środkowe, a ZSMS miał spore problemy z przyjęciem zagrywki. Drugą partię wygraną Impelu do 16 zakończyła zagrywka Magdaleny Ociepy.

Trzeci set rozpoczął się wyrównaną walką punkt za punkt, jednak zespół z Wrocławia już czuł swoją szansę. Od stanu 9:8 podopieczne trenera Rafała Błaszczyka zdobyły dwa kolejne punkty, zmuszając trenera rywalek do przerwania gry. Po przerwie dwa asy serwisowy Natalii Czapli pozwoliły wrocławiankom uciec na bezpieczną odległość. Przy stanie 17:11 wrocławianki spokojnie rozgrywały swoje akcje, grając również ofiarnie w obronie, ale poznanianki nie zamierzały składać broni. W końcówce dwoma asami serwisowymi popisała się młodziutka Julia Szczurowska i już nic nie mogło odebrać zwycięstwa Impelowi. Podopieczne trenera Rafała Błaszczyka wygrały do 17 i w sobotę zagrają w półfinale z Treflem Orłem Malbork. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki odebrała Sonia Flendrich.

Po wczorajszej porażce mówiłem dziewczynom, że już nic gorszego nas w tym turnieju nie spotka, bo gorzej nie da się zagrać – przyznał trener Rafał Błaszczyk. Jeden mecz w turnieju może nie wyjść, to było wczoraj, dziś mogło być już tylko lepiej – dodał szkoleniowiec Impelu. W zespole z Wrocławia bardzo dobrze spisuje się 15-letnia Julia Szczurowska. Nigdy nie bałem się wstawiać do gry młodych, zdolnych dziewcząt, robiłem to w lidze, jak i w meczach młodzieżowych. Trzeba promować zdolne zawodniczki i stwarzać im możliwości rozwoju – mówił trener Błaszczyk. W sobotę Impel zagra o awans do finału z Treflem Orłem Malbork. – To będzie dla nas bardzo trudny mecz. Dzisiaj jesteśmy szczęśliwi, gratuluję moim zawodniczkom, że już tak wiele osiągnęły w tym turnieju. To jest ambitna grupa i na pewno będziemy walczyć. Jeśli to pozwoli nam wygrywać, będziemy niezwykle szczęśliwi – dodał.

W drugim meczu pewna pierwszego miejsca w grupie Legionovia zmierzyła się z PTPS-em Piła, dla którego ewentualna wygrana oznaczała walkę o miejsce 5., porażka tylko o 7. Początek w wykonaniu obu drużyn był nieco nerwowy. Pierwsze do gry w siatkówkę wróciły obrończynie tytułu, które wyszły na prowadzenie 10:7. Z upływem czasu przewaga legionowianek była coraz wyraźniejsza (17:11), jednak PTPS co jakiś czas próbował swoich sił i skutecznie atakował. Było to jednak za mało, by wygrać z Legionovią – pierwszy set padł łupem podopiecznych trenera Wojciecha Lalka 25:16. Pilanki dzielnie walczyły na początku drugiego seta, w pewnym momencie prowadziły nawet 5:4, jednak po ataku Aleksandry Omelaniuk i dwóch asach serwisowych Aleksandry Rasińskiej było już 9:6 dla Legionovii. Faworytki znów wypracowały sobie sześciopunktową przewagę, ale ambitna postawa PTPS-u pozwoliła im się zbliżyć do rywalek (15:17). W końcówce sytuacja wróciła jednak do normy, legionowianki postawiły szczelny blok i wygrały drugą partię również do 16.

W trzecim secie legionowianki bardzo szybko zdobyły kilkupunktową przewagę. Trzeba przyznać, że PTPS walczył bardzo dzielnie, nie był jednak w stanie przeciwstawić się świetnie grającym podopiecznym trenera Wojciecha Lalka. Nawet zmiany poczynione przez szkoleniowca Legionovii nie wpłynęły na obraz gry – zawodniczki rezerwowe równie dobrze sobie radziły na boisku i mistrzynie Polski prowadziły już 14:7. W dalszej części seta nie było już żadnych wątpliwości. Legionowianki wygrały tę partię 25:12 i całe spotkanie 3:0. Najlepszą zawodniczką meczu została Aleksandra Omelaniuk, atakująca Legionovii.