Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Finał Kinder+Sport wystartował

Finał Kinder+Sport wystartował

fot. Kinder+Sport

24. turniej finałowy Kinder+Sport w Zabrzu oficjalnie się rozpoczął. Już w piątkowy poranek młodzi adepci siatkówki zebrali się na boiskach zabrzańskiej hali MOSiR. O godz. 11 zawodników, zawodniczki, trenerów i rodziców oficjalnie przywitali organizatorzy, ambasadorzy rozgrywek oraz przedstawiciele władz miasta Zabrza.

Po raz kolejny największy turniej minisiatkówki zawitał do Zabrza. Finały Kinder+Sport w hali MOSiR stały się już niemal tradycją. W hali przy ul. Matejki przygotowano ponad 20 boisk, na których swoje mecze rozgrywali dziewczęta chłopcy w trzech kategoriach: dwójek, trójek i czwórek. Poza pojedynczymi latami, kiedy finały rozgrywano w Drzonkowie, Krakowie czy Częstochowie regularnie kluczowe mecze turnieju rozgrywano właśnie w Zabrzu. Przed rokiem, po przerwie, rywalizacja Kinder+Sport wróciła do hali przy ul. Matejki. Ogrom przedsięwzięcia pokazuje nie tylko liczba boisk, ale również ilość uczestników, jakich w tym roku zgromadziły turnieje finałowe (około 800 dzieci grających w 192 zespołach i reprezentujących szesnaście województw).Pierwsze spotkania tegorocznych finałów wystartowały o godz 9:00, nie brakowało sportowych emocji, radości wygranych i łez przegranych. Sportowe zmagania trwały do godz. 11:00, kiedy to nastąpiło oficjalne rozpoczęcie turnieju. Młodych adeptów ich trenerów i rodziców przywitał Jan Pawluch – wiceprezydent Zabrza, słowa podziękowania w kierunku trenerów i rodziców skierował również jeden z ambasadorów turnieju – Piotr Gruszka, życząc zawodnikom i zawodnikom przede wszystkim dobrej zabawy. Ostatnie mecze kończyły się w godzinach wieczornych, a już w sobotni poranek młodzi zawodnicy i zawodniczki wrócą na zabrzańskie boiska.

Każdy z turniejów finałowych jest inny, tak jest i tym razem. Organizatorzy zadbali o to, aby zorganizować czas dla młodych zawodników i zawodniczek również w czasie, kiedy mecze nie są rozgrywane. I tak obok zabrzańskiego MOSiR-u powstały boiska do siatkówki plażowej, cieszące się dużą popularnością. Tak zwana strefa #joyofmoving ma być miejscem relaksu i zabawy, czas młodym adeptom umilali animatorzy. Można było również zaobserwować, jak ambasadorzy Kinder+Sport Sebastian Świderski i Piotr Gruszka grają razem z młodymi adeptami siatkówki. Jedno jest pewne – nie brakowało dobrej zabawy, a rywalizacja dopiero się rozpoczęła.

Co ważne wyniki zmagań w poszczególnych kategoriach można śledzić na bieżąco. Pełna lista wyników dostępna jest na stronie organizatora Kinder+Sport pod adresem: kindersport.szps.pl.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved