Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Finał II ligi M: Wygrane Mickiewicza Kluczbork i MCKiS-u Jaworzno

Finał II ligi M: Wygrane Mickiewicza Kluczbork i MCKiS-u Jaworzno

W Rybniku rozpoczął się w środę turniej finałowy II ligi mężczyzn z udziałem sześciu najlepszych zespołów na tym szczeblu rozgrywkowym. W pierwszych meczach w grupie A Mickiewicz Kluczbork pokonał 3:0 Chrobrego Głogów, a w grupie B gospodarze, TS Volley Rybnik ulegli 1:3 drużynie MCKiS-u Jaworzno.

Mecz Mickiewicza Kluczbork z Chrobrym Głogów rozpoczął skuteczny atak pozyskanego przez zespół z Opolszczyzny wicemistrza Polski Kamila Semeniuka. Zespół z Kluczborka miał niewielką przewagę, ale w drużynie Chrobrego ciężar ataku wzięli na siebie Łukasz Wiese i Grzegorz Kokociński i to głogowianie prowadzili potem 16:14. W końcówce oba zespoły stoczyły ze sobą wyrównaną walkę, ostatecznie to siatkarze Mickiewicz byli górą – wygrali 29:27 po atakach Semeniuka i Adama Parceja. Zespół z Kluczborka lepiej rozpoczął drugiego seta i szybko wypracował sobie przewagę. Po asie serwisowym Konrada Muchy było już 14:9 dla Mickiewicza. Tej przewagi zawodnicy z Kluczborka nie oddali już do końca seta. Wygrali 25:18, a seta zakończył udany atak Piotra Jedlińskiego.

W trzecim secie jako pierwsi na prowadzenie wyszli siatkarze Chrobrego, którzy po asie serwisowym Łukasza Wiese prowadzili 7:4. Seria błędów głogowian sprawiła, że stracili prowadzenie i to zespół Mickiewicza uzyskał niewielką przewagę – 11:10. W drugiej części seta drużyna z Kluczborka popełniała mniej błędów, dobrze spisywali się Adam Parcej i Konrad Mucha i Mickiewicz pewnie wygrał 25:20 i całe spotkanie 3:0, przybliżając się tym samym do strefy finałowej turnieju. MVP meczu został wybrany Jędrzej Brożyniak. Chrobry w czwartek zmierzy się z Orłem Międzyrzecz i by zachować szanse na awans, musi ten mecz wygrać.

grupa A:
Mickiewicz Kluczbork – Chrobry Głogów 3:0
(29:27, 25:18, 25:20)

W grupie B gospodarze turnieju zmierzyli się ze swym grupowym rywalem – MCKiS-em Jaworzno. W pierwszym secie zacięta walka trwała do stanu 18:17 dla jaworznian. Wtedy to podopieczni trenera Mariusza Łozińskiego za sprawą skutecznych ataków Bartosza Schmidta i Damiana Zborowskiego odskoczyli na kilka punktów i tej przewagi nie oddali do końca. Seta wynikiem 25:20 dla MCKiS-u zakończył atakiem Damian Miller. Już na początku drugiej partii czerwoną kartką upomniany został siatkarz gości Grzegorz Surma. Zacięta walka trwała do stanu 14:14 – w zespole gości świetnie w ataku spisywał się Damian Zborowski, w drużynie z Rybnika ciężar ataku wziął na siebie Kamil Dębski. W końcówce jaworznianie znów odskoczyli na kilka punktów i tym razem seta wynikiem 25:22 dla gości zakończył atakiem Schmidt.

Postawieni pod ścianą rybniczanie rzucili do walki wszystkie siły w secie trzecim. Podopieczni trenera Dariusza Luksa mieli niewielką przewagę. Przy stanie 17:15 dobrze zaatakował Kamil Dębski, po chwili dwa razy blokiem zatrzymał rywali Błażej Podleśny i przewaga rybniczan wzrosła do pięciu punktów. W końcówce gospodarze nie dali już sobie odebrać wygranej i zwyciężając 25:18, wrócili do gry. Nie na długo. Zespół z Jaworzna czwartego seta rozpoczął wyśmienicie i po kilku minutach prowadził już 12:6. Przewaga MCKiS-u rosła błyskawicznie, a rybniczanie byli coraz bardziej bezradni. W efekcie zespół z Jaworzna wygrał seta do 15 i całe spotkanie 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Damiana Zborowskiego. W czwartek jaworznianie zagrają z Netem Ostrołęka i ewentualna wygrana bardzo przybliży ich do awansu do I ligi.