Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Finał II ligi M: Volley Rybnik i Orzeł Międzyrzecz odpadły z walki o awans

Finał II ligi M: Volley Rybnik i Orzeł Międzyrzecz odpadły z walki o awans

Trzeci dzień turnieju w Rybniku zakończył pierwszą fazę walki o awans do I ligi kobiet. Orzeł Międzyrzecz po porażce z Mickiewiczem Kluczbork oraz Volley Rybnik, który przegrał z Netem Ostrołęka, pożegnały się już z turniejem. W grze pozostały cztery zespoły, z jednym zwycięstwem na koncie do fazy finałowej przystąpią zespoły z Kluczborka i Jaworzna.

W ostatnim meczu grupy A turnieju finałowego II ligi mężczyzn Orzeł Międzyrzecz zmierzył się z Mickiewiczem Kluczbork. Tylko wynik 3:0 dawał międzyrzeczanom szanse awansu do fazy finałowej. Siatkarzom z Kluczborka wystarczył jeden wygrany set. Już na samym początku Wojciech Janas popisał się dwoma asami serwisowymi i Orzeł wyszedł na prowadzenie 3:1, ale szybko stracił prowadzenie. Siatkarze z Kluczborka wykorzystując liczne błędy rywali, prowadzili 10:8. Potem świetnie spisywał się w polu zagrywki i w ataku Konrad Mucha i Mickiewicz prowadził już 18:10. Międzyrzeczanom wyraźnie opadły ręce i nie byli w stanie już nic zrobić. Rywale grali jak z nut i po ataku Piotra Jedlińskiego wygrali wysoko 25:13.

W drugim secie wyrównana walka trwała do stanu 9:8 dla Mickiewicza. Potem zespół z Kluczborka zdobył pięć punktów z rzędu, odskakując rywalom na bezpieczną odległość. Dobrze w ataku spisywał się Kamil Semeniuk, a przewaga zespołu z Opolszczyzny rosła. Ostatni punkt zdobył atakiem Jurj Flyunt i Mickiewicz drugiego seta wygrał do 16. Trzeci set rozpoczął się od festiwalu zepsutych zagrywek i nieskutecznych ataków po obu stronach siatki. Wynik już nie miał żadnego znaczenia, gra nie była widowiskowa i oba zespoły chciały chyba jak najszybciej zakończyć to spotkanie. Na boisku pojawili się zawodnicy rezerwowi, Mickiewicz znów odskoczył na kilka punktów i spokojnie dowiózł przewagę do końca. Od stanu 23:18 skutecznym blokiem popisał się Semeniuk, a po chwili atak Krzysztofa Kuwaczki zakończył mecz wygraną Mickiewicza 3:0. MVP spotkania wybrany został Adam Parcej. Orzeł pożegnał się już z turniejem, a Mickiewicz w sobotę i niedzielę grać będzie o awans, mając na koncie już jedną wygraną w grupie finałowej.

grupa A:
Orzeł Międzyrzecz – Mickiewicz Kluczbork 0:3
(13:25, 16:25, 18:25)

W grupie B zarówno Net Ostrołęka, jak i Volley Rybnik przegrały swoje mecz z MCKiS-em Jaworzno i bezpośredni pojedynek między tymi zespołami decydował o tym, kto będzie grał dalej o awans, a kto pożegna się już z turniejem. Gospodarze dobrze weszli w mecz i rozpoczęli pierwszego seta od prowadzenia 4:1. Siatkarze z Ostrołęki szybko odrobili straty i wypracowali sobie dwupunktową przewagę. W połowie seta gospodarze stanęli, pozwalając rywalom powiększyć przewagę do czterech punktów. Dobrze w ataku spisywali się Tomasz Obuchowicz i Patryk Szwaradzki i Net dość wyraźnie wygrał pierwszego seta do 18. Na początku drugiej partii po dwóch asach serwisowych Szwaradzkiego Net prowadził już 8:4. Rybniczanie próbowali gonić rywali, ale popełniali sporo błędów, nie potrafili również zatrzymać świetnie spisującego się w tym meczu Patryka Szwaradzkiego. Net powiększał przewagę (18:10), kontrolując wynik i wydarzenia na boisku. Seta wynikiem 25:15 dla ostrołęczan zakończył nie kto inny, jak… Szwaradzki.

Podopieczni trenera Dariusza Luksa postawieni pod ścianą dobrze rozpoczęli trzeciego seta. Po ataku Wojciecha Zubko rybniczanie prowadzili 8:4. Dobrze w ataku spisywał się Damian Śliz i zespół Volleya prowadził 15:12, dając nadzieję swoim kibicom. Potem jednak w polu zagrywki pojawił się Patryk Szwaradzki i Net odrobił straty, wychodząc na prowadzenie 17:16. W końcówce od stanu 21:20 trzema skutecznymi atakami popisał się Szwaradzki. Gospodarze odpowiedzieli jeszcze atakiem Mateusza Kukulskiego, ale po chwili Jakub Macyra zakończył spotkanie. Nagrodę dla najlepszego zawodnika zgarnął oczywiście Patryk Szwaradzki, a Net Ostrołęka awansował do fazy finałowej. Rybniczanie pożegnali się już z marzeniami o awansie do I ligi.