Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Finał II ligi M: O wszystkim zdecydują mecze niedzielne

Finał II ligi M: O wszystkim zdecydują mecze niedzielne

W sobotę rozegrano w Rybniku dwa kolejne mecze turnieju finałowego II ligi mężczyzn. Net Ostrołęka chociaż przegrywał już 0:2, pokonał po tie-breaku Mickiewicza Kluczbork i oba te zespoły mają w grupie finałowej 3 punkty. O krok albo o dwa sety od awansu do I ligi są siatkarze z Jaworzna, którzy wygrali z Chrobrym Głogów.

Sobotnie mecze rozpoczęło spotkanie Mickiewicza Kluczbork z Netem Ostrołęka. Początek pierwszego seta był wyrównany do stanu 10:10, potem w ataku dali o sobie znać Kamil Semeniuk i Maciej Kowalonek i zespół z Kluczborka wypracował sobie sześciopunktową przewagę (18:12). Rywale nie byli już w stanie odrobić strat i po zepsutym serwisie Kamila Graczyka to Mickiewicz wygrał pierwszego seta do 19. Podobny przebieg miała druga partia – walka punkt za punkt, a potem przestój w drużynie Ostrołęki. Po dobrych akcjach Macieja Kowalonka w bloku i ataku Mickiewicz prowadził już 19:12 i spokojnie kontrolował wydarzenia na boisku. Siatkarze z Kluczborka wygrali 25:15 i prowadzili już w całym meczu 2:0.

Niezwykle zacięty był set trzeci. Raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie, ale żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie przewagi większej niż dwupunktowa. W zespole z Ostrołęki pierwsze skrzypce grał Patryk Szwaradzki, w drużynie Mickiewicza ciężar ataku spoczywał na Kamilu Semeniuku. W końcówce przewagę uzyskali siatkarze z Ostrołęki, dla których porażka mogła oznaczać koniec marzeń o awansie. Piłkę setową Net miał przy stanie 24:21, ostatecznie wygrał 25:22 po ataku Szwaradzkiego. W czwartej partii znów rozgorzała zacięta walka punkt za punkt. W środkowej części seta nieznaczną przewagę uzyskali siatkarze Mickiewicza, ale trudne i punktowe zagrywki Tomasza Obuchowicza pozwoliły ich rywalom odrobić straty. W końcówce znów w głównej roli wystąpił Patryk Szwaradzki i po jego atakach Net wygrał 25:23, doprowadzając do tie-breaka.

Decydującą partię siatkarze z Kluczborka rozpoczęli bardzo nerwowo, popełniając proste błędy. Przy zmianie stron mieli trzy punkty straty do rywali. Ostrołęczanie nie wypuścili już swojej szansy z rąk. Dowieźli przewagę do końca i po ataku Tomasza Obuchowicza wygrali 15:11 i całe spotkanie 3:2, wciąż pozostając w grze o awans do I ligi. MVP spotkania został Patryk Szwaradzki.

W drugim sobotnim meczu MCKiS Jaworzno walczył z Chrobrym Głogów. Początek meczu należał do podopiecznych trenera Mariusza Łozińskiego, którzy po atakach Damiana Zborowskiego i Bartosza Dzierżanowskiego prowadzili już 7:3. Głogowianie próbowali odrabiać straty, ale nie potrafili znaleźć recepty na dobrze dysponowanego Zborowskiego, który punkty zdobywał zarówno atakiem, jak i zagrywką. Ostatnie dwie piłki seta wykończyli jednak Bartosz Schmidt i Dzierżanowski i MCKiS wygrał 25:16. W secie drugim siatkarze Chrobrego dzielnie walczyli i starali się dotrzymać kroku rywalom, ale ataki Jakuba Grzegolca i Bartosza Dzierżanowskiego spowodowały, że jaworznianie odskoczyli na pięć punktów (12:7). Sygnał do odrabiania strat dał Jan Siemiątkowski i w końcówce znów były emocje. Od stanu 23:21 dla MCKiS-u punktowali jednak Damian Miller i Bartosz Schmidt i było już 2:0 dla jaworznian.

Trzeci set był niezwykle wyrównany, do stanu 14:14 trwała zacięta walka punkt za punkt, a żaden z zespołów nie był w stanie uciec rywalom na więcej niż dwa punkty. W końcówce głogowianie zyskali przewagę i mieli piłkę setową przy stanie 24:22, ale ataki Bartosza Schmidta i Bartosza Dzierżanowskiego doprowadziły do remisu. Potem jednak zapunktował Jan Siemiątkowski, a seta wygraną Chrobrego zakończył Marcin Mizera. Tym samym głogowianie wrócili do gry. Idąc za ciosem, siatkarze Chrobrego po atakach Siemiątkowskiego i Łukasza Wiese prowadzili w czwartej partii 12:8. Jaworznianie powoli, ale systematycznie odrabiali straty i doprowadzili do remisu 18:18. W końcówce Chrobry wyszedł jeszcze na prowadzenie 22:21, ale potem skutecznie zaatakował Damian Zborowski, asem serwisowym popisał się Damian Miller i po bloku Dariusza Syguły to MCKiS miał piłkę meczową. Wykorzystał ją od razu Zborowski, który został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

W niedzielę Net Ostrołęka zmierzy się z Chrobrym Głogów i tylko wygrana 3:0 daje siatkarzom z województwa mazowieckiego szanse na awans. Muszą jednak liczyć wtedy na korzystny wynik ostatniego meczu turnieju. Jeśli Mickiewicz wygra z MCKiS-em Jaworzno 3:2, to bez względu na wynik pierwszego meczu te dwie drużyny uzyskają awans do I ligi mężczyzn.