Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Finał II ligi M: MCKiS z dwoma wygranymi, Chrobry wciąż w grze

Finał II ligi M: MCKiS z dwoma wygranymi, Chrobry wciąż w grze

W drugim dniu rozgrywanego w Rybniku turnieju finałowego II ligi mężczyzn Chrobry Głogów pokonał 3:0 Orła Międzyrzecz i wciąż pozostaje w grze o awans. W trudnej sytuacji są teraz międzyrzeczanie, którzy nie mają już marginesu błędu. Drugie zwycięstwo na swoim koncie zanotowali siatkarze MCKiS-u Jaworzno, którzy są już pewni gry w fazie finałowej.

Drugi mecz w grupie A pomiędzy zespołami Chrobrego Głogów i Orła Międzyrzecz rozpoczął się od zaciętej walki punkt za punkt. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie większej przewagi. Międzyrzeczanie po atakach Bartosza Kowalczyka i Mariusza Szulikowskiego oraz po asie serwisowym Wojciecha Janasa odskoczyli w końcówce rywalom, ale siatkarze Chrobrego szybko ich dogonili. Orzeł miał piłkę setową przy stanie 24:22, ale proste błędy w końcówce spowodowały, że to Chrobry cieszył się z wygranej 26:24. Początek drugiego seta był również zacięty, cały czas trwała walka punkt za punkt. Po stronie głogowian wyróżniali się Grzegorz Kokociński i Piotr Trzeciak – po dwóch atakach tego drugiego Chrobry wyszedł na prowadzenie 12:10. W pewnym momencie przewaga Chrobrego wzrosła do pięciu punktów, ale Orzeł odrobił straty. W końcówce jednak przypomniał o sobie Łukasz Wiese i zespół z Głogowa wygrał 25:23, obejmując prowadzenie w meczu 2:0.

Na początku trzeciego seta międzyrzeczanie na chwilę przysnęli i pozwolili rywalom odskoczyć na kilka punktów. Szybko jednak dogonili przeciwników, doprowadzając do remisu 12:12. Wówczas Chrobry zdobył jednak pięć punktów z rzędu i nie oddał już prowadzenia do końca meczu. Seta wynikiem 25:21 dla Chrobrego zakończył zepsuty serwis Wojciecha Janasa. Chrobry wygrał 3:0 i po środowej porażce z Mickiewiczem Kluczbork (0:3) wciąż pozostaje w walce o awans. Najlepszym zawodnikiem tego meczu został wybrany Grzegorz Kokociński. W piątek Mickiewicz zagra z Orłem i potrzebuje jednego wygranego seta, by znaleźć się w fazie finałowej. Chrobry musi czekać na rozstrzygnięcie ostatniego meczu, bowiem wynik 3:0 dla Orła może wyeliminować zespół z Głogowa z dalszej walki.

grupa A:
Chrobry Głogów – Orzeł Międzyrzecz 3:0
(26:24, 25:23, 25:21)

W grupie B MCKiS Jaworzno po wczorajszej wygranej z Volleyem Rybnik zmierzył się w czwartek z Netem Ostrołęka, dla którego był to pierwszy mecz w turnieju finałowym. Początek meczu to walka punkt za punkt, a w głównych rolach występowali Damian Zborowski (MCKiS) oraz Dominik Zalewski (Net). Żaden z zespołów nie zdołał wypracować sobie większej przewagi i końcówka rozgrzała wszystkich kibiców i zawodników. Zespół z Ostrołęki miał dwie piłki setowe, ale ich nie wykorzystał. MCKiS po ataku i asie serwisowym Jakuba Grzegolca wygrał ostatecznie 28:26 i objął prowadzenie w meczu. Siatkarze z Ostrołęki drugiego seta rozpoczęli od mocnego uderzenia i prowadzenia 5:0. Świetnie w ataku i bloku spisywał się Dominik Zalewski i Net prowadził już 15:7. Jaworznianie rzucili się do odrabiania strat, ale były one już zbyt duże. W końcówce atak Patryka Szwaradzkiego dał Netowi wygraną 25:21 i w meczu był remis 1:1.

Kolejne dwa sety to popis podopiecznych trenera Mariusza Łozińskiego. Ich rywale zaczęli popełniać proste błędy, a MCKiS był bezwzględny w wykorzystywaniu pomyłek przeciwników (10:3). W pewnym momencie przewaga jaworznian wynosiła już 10 punktów, a MCKiS nie zwalniał. W końcówce ataki Damiana Millera i Bartosza Schmidta dały zwycięstwo zespołowi z Jaworzna 25:11. Zimny prysznic nie podziałał pobudzająco na zespół z Ostrołęki. W czwartym secie MCKiS szybko wypracował sobie przewagę i po ataku Schmidta prowadził już 11:5. Gdy jaworznianie prowadzili już 16:8, pewne stało się, że nie wypuszczą swojej szansy z rąk. W końcówce siatkarze z Ostrołęki nie byli w stanie przebić się przez blok rywali, a seta wynikiem 25:15 dla MCKiS-u zakończył zepsuty atak Dominika Zalewskiego. MVP tego spotkania został wybrany Damian Miller. Zespół MCKiS-u jest już pewny gry w fazie finałowej i ma na koncie jedno zwycięstwo, które wyniesie z grupy. Net Ostrołęka w piątek zagra z gospodarzami o pozostanie w turnieju.