Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Finał II ligi M: MCKiS Jaworzno i Mickiewicz Kluczbork w I lidze

Finał II ligi M: MCKiS Jaworzno i Mickiewicz Kluczbork w I lidze

Ostatni dzień turnieju finałowego II ligi mężczyzn wyłonił dwóch nowych pierwszoligowców. Net Ostrołęka pokonał 3:0 Chrobrego Głogów i czekał na wynik meczu pomiędzy MCKiS-em Jaworzno i Mickiewiczem Kluczbork. Tylko wynik 3:2 dla Mickiewicza odbierał awans ostrołęczanom. I taki wynik właśnie padł – w I lidze zagrają więc zespoły z Kluczborka i Jaworzna.

W pierwszym niedzielnym meczu turnieju finałowego II ligi mężczyzn Chrobry Głogów, który już nie miał szans awansu, zmierzył się z Netem Ostrołęka. Siatkarze z woj. mazowieckiego chcąc myśleć o awansie, musieli wygrać 3:0 i liczyć na dobry wynik ostatniego meczu turnieju. Net świetnie rozpoczął ten mecz, wykorzystując błędy rywali, prowadził już 7:1. Po dobrym bloku, a następnie ataku Tomasza Obuchowicza przewaga ostrołęczan wzrosła do 10 punktów (4:14). Głogowianie jednak nie złożyli broni. Wykorzystując zastoje w grze rywali, zdobywali punkty seriami i odrabiali straty. W końcówce po ataku Damiana Brzezińskiego złapali kontakt punktowy (22:23), ale dwa błędy w ostatnich wymianach sprawiły, że Net wygrał pierwszego seta 25:22. Siatkarze Chrobrego świetnie rozpoczęli drugiego seta. Nie do zatrzymania był Jan Siemiątkowski i Chrobry prowadził już 10:3, ale tym razem ostrołęczanie powoli, ale konsekwentnie odrabiali straty. W końcówce po dwóch dobrych akcjach Jakuba Macyry doprowadzili w końcu do remisu. Emocje sięgały zenitu, a o wyniku seta decydowała walka na przewagi. Oba zespoły miały piłki setowe, ostatecznie po ataku Tobiasza Wojtkowskiego Net wygrał 28:26.

W trzecim secie rozgorzała walka punkt za punkt. Raz przewagę mieli siatkarze z Ostrołęki, raz głogowianie, ale żaden z zespołów nie zdołał odskoczyć rywalom. Dopiero dobre akcje Tomasza Obuchowicza pozwoliły ostrołęczanom na powiększenie przewagi w końcówce (20:17). Nie wypuścili już swojej szansy z rąk. Skutecznie w ostatnich piłkach atakowali Patryk Szwaradzki i Tobiasz Wojtkowski i Net wygrał 25:22 i całe spotkanie 3:0. Kwestia awansu miała rozstrzygnąć się w ostatnim spotkaniu pomiędzy Mickiewiczem Kluczbork a MCKiS-em Jaworzno. Każdy inny wynik niż 3:2 dla Mickiewicza dawał awans siatkarzom z Ostrołęki. Ten jedyny rezultat powodował, że do I ligi awansowałyby drużyny z Kluczborka i Jaworzna.

Drugi niedzielny mecz siatkarze MCKiS-u rozpoczęli do prowadzenia 3:0. Podopieczni trenera Mariusza Łozińskiego popełniali mniej błędów od rywali i cały czas utrzymywali bezpieczną przewagę (18:14). Od stanu 21:21 trzema skutecznymi atakami popisał się Damian Zborowski i jaworznianie mieli piłkę setową. Mickiewicz jeszcze się obronił atakiem Kamila Semeniuka, ale po chwili Zborowski dokończył dzieła i MCKiS wygrał 25:22. Drugiego seta siatkarze z Kluczborka rozpoczęli od prowadzenia 4:0, ale jaworznianie szybko dogonili rywala i doprowadzili do remisu 11:11. Mickiewicz znów odskoczył na kilka punktów i spokojnie dowiózł tę przewagę do końca, wygrywając również do 22 i wyrównując stan spotkania.

W trzecim secie jaworznianie już na samym początku odskoczyli na kilka punktów. Ich rywale razili nieskutecznością i popełniali proste błędy, dzięki czemu MCKiS prowadził już 15:9. Seria punktów jaworznian powiększyła przewagę do 8 punktów, ale w końcówce seria sześciu punktów Mickiewicza pozwoliła im uniknąć blamażu. Seta wygraną jaworzan 25:19 zakończył atakiem Bartosz Dzierżanowski. W czwartej partii na prowadzenie wyszli siatkarze z Opolszczyzny. Dobrze w ataku spisywał się Maciej Kowalonek, skuteczność odzyskał również Kamil Semeniuk. W zespole z Jaworzna po autach bił Bartosz Schmidt, a zespół z Kluczborka powoli powiększał swoją przewagę. W kocówce atak Konrada Muchy i as serwisowy Jędrzeja Brożyniaka dały Mickiewiczowi wygraną 25:18 i było już 2:2.

Decydującą partię kluczborczanie rozpoczęli od prowadzenia 6:1, ale przy zmianie stron boiska mieli już tylko trzy punkty przewagi. W końcówce jednak znów odskoczyli rywalom i mimo błędów w końcówce bez problemu wygrali 15:11. Taki wynik premiował awansem obie te drużyny, a siatkarze z Ostrołęki musieli przełknąć gorycz porażki. Do awansu zabrakło im jednego seta.