Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Finał II ligi K: Wygrane WTS-u Solnej i AZS-u Opole

Finał II ligi K: Wygrane WTS-u Solnej i AZS-u Opole

W hali Orzeł w Krakowie rozpoczął się turniej finałowy o awans do I ligi kobiet. Zwycięstwa na swoim koncie zapisali faworyci, czyli zespoły z Wieliczki oraz Opola, jednak podopiecznym trenera Grzegorza Silczuka zwycięstwo wcale nie przyszło łatwo. Awans do I ligi kobiet uzyskają dwa najlepsze zespoły z turnieju finałowego.

O godzinie 17.00 swoje pierwsze spotkanie rozpoczęły zespoły „Solnej” oraz PWSZ Tarnów. Mecz zakończył się zwycięstwem wielickich siatkarek 3:0. Wynik mógłby wskazywać na łatwe zwycięstwo, natomiast walka na parkiecie, w szczególności w dwóch pierwszych setach, była bardzo wyrównana. Zawodniczki z Tarnowa nie zamierzały tanio skóry sprzedać, a w poczynaniach podopiecznych trener Katarzyny Wąsowskiej widać było nerwowość. Chłodną głowę i zimną krew w drugim secie w ważnym momencie wykazała rozgrywająca Iwona Urbanik, niespodziewaną kiwką zakończyła seta, nie dopuszczając do gry na przewagi. MVP spotkania wybrana została atakująca „Solnej” Magda Żochowska, która kończyła wiele ważnych piłek. Na wyróżnienie zasługuje również postawa na środku siatki Judyty Gawlak.

W drugim meczu na boisko wybiegły zespoły z Opola oraz Nowego Dworu Mazowieckiego. Po dwóch stosunkowo łatwo wygranych setach przez zawodniczki Politechniki Opolskiej w trzecim do głosu doszły siatkarki z Nowego Dworu. Umiejętnie kończyły ataki z lewego skrzydła, podbijały niewiarygodne piłki w obronie, wykorzystując kontrataki, zyskały przewagę, którą „dowiozły” już do końca seta, wygrywając go do 18. W czwartym secie, gdy na tablicy pojawił się wynik 23:18 dla opolanek, niewielu kibiców wierzyło, że mecz może zakończyć się inaczej niż 3:1. Nic bardziej mylnego, ponownie „wiatr w skrzydła” złapały zawodniczki z NOSiR-u, wygrywając seta na przewagi 26:24. Pierwszy tie-break w turnieju stał się faktem, w nim lepsze okazały się siatkarki AZS-u. Ich przeciwniczki popełniały błędy zarówno w polu serwisowym, jak i w ataku, co skrzętnie wykorzystały opolanki, zwyciężając do 10, a w całym meczu 3:2. MVP meczu wybrana została przyjmująca AZS-u Opole Patrycja Gądek.

PWSZ Tarnów – WTS Solna Wieliczka 0:3
(19:25, 23:25, 13:25)
AZS Opole – NOSiR Nowy Dwór Maz. 3:2
(25:17, 25:15, 18:25, 24:26, 15:10)