Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Finał II ligi K: Mielczanki już z awansem, kto jeszcze?

Finał II ligi K: Mielczanki już z awansem, kto jeszcze?

Po drugim dniu rozgrywanego we Włocławku turnieju finałowego II ligi kobiet wiadomo już, że siatkarki Szóstki Mielec zapewniły sobie awans do I ligi. O tym, kto awansuje obok mielczanek, rozstrzygną mecze niedzielne. Co ciekawe wszystkie trzy pozostałe zespoły mają jeszcze szanse na awans.

W pierwszym meczu drugiego dnia turnieju o awans do I ligi kobiet zmierzyły się zespoły, które wygrały swoje piątkowe spotkania. Wynik 3:0 dla którejkolwiek z nich mógł oznaczać już awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po wyrównanym początku pierwszego seta niewielką przewagę wypracowały sobie siatkarki Szóstki Mielec (16:14), które w końcówce jeszcze powiększyły przewagę (21:17). W ostatnich piłkach warszawianki nie były w stanie już nic zrobić i podopieczne trenera Romana Murdzy pewnie wygrały 25:19. W drugiej partii od początku niewielką przewagę miał zespół Mazovii (10:8), ale rywalki doprowadziły szybko do remisu 14:14. W końcówce warszawianki odskoczyły rywalkom, trener Murdza przy stanie 19:23 poprosił jeszcze o przerwę i jego zespół zdobył kolejne trzy punkty, ale Mazovia nie wypuściła swojej szansy z rąk i pokonując rywalki 25:23, doprowadziła do remisu.

Siatkarki Szóstki dobrze rozpoczęły kolejną partię, dobrze spisywały się w polu zagrywki i szybko wyszły na prowadzenie 10:6. Trener Robert Kupisz próbował zmian, ale niewiele to pomagało. Przewaga mielczanek cały czas rosła (20:12) i ostatecznie Szóstka wygrała tego seta wysoko do 16, ponownie obejmując prowadzenie w meczu. Kolejnego seta mielczanki rozpoczęły od prowadzenia 67:2. Trener Kupisz natychmiast przerwał grę, a jego siatkarki wróciły do gry. Nie były w stanie jednak odrobić straty z początku seta. Szóstka prowadziła 10:6, potem nawet 17:9 i ostatecznie wygrała 25:20 i całe spotkanie 3:1.

Mecz gospodyń z Polonią Świdnica mógł być zamknięciem szans dla zespołu, który przegrałby w trzech setach. Lepiej w mecz weszły włocławianki i trener Polonii poprosił o przerwę już przy stanie 7:4 dla rywalek. Drugą przerwę wykorzystał przy stanie 7:12, a włocławianki grały spokojnie i pewnie, utrzymując przewagę. W końcówce zespół ze Świdnicy odrobił część strat (20:23), ale gospodynie zakończyły tego seta wygraną 25:21. W drugiej partii zacięta walka trwała dość długo – najpierw Polonia prowadziła 7:5, potem WTS wyszedł na prowadzenie 14:13, ale momentalnie je stracił. Od stanu 17:15 dla świdniczanek gospodynie stanęły i Polonia wypracowała sobie pięć punktów przewagi (21:16). Tych strat WTS nie był w stanie już odrobić i po zwycięstwie przyjezdnych 25:21 w meczu był remis 1:1.

Trzeci set znów dobrze rozpoczęły włocławianki. Prowadziły 11:7, a od stanu 15:12 zdobyły trzy kolejne punkty, zmuszając trenera rywalek do przerwania gry. Zdobytej przewagi podopieczne trenera Marka Zacharka już nie oddały i pewnie wygrały trzeciego seta do 19, ponownie obejmując prowadzenie w tym spotkaniu. Niezwykle zacięty był set czwarty. Walka punkt za punkt trwała do stanu 12:12, świdniczanki coraz lepiej spisywały się w polu zagrywki i objęły prowadzenie 16:15. Potem jednak trzy punkty z rzędu zdobyły gospodynie i trener Polonii poprosił o przerwę. Jego podopieczne odrobiły straty i doprowadziły do remisu 21:21. W końcówce emocje sięgnęły zenitu, górą były siatkarki ze Świdnicy, które wygrywając 25:23, doprowadziły do tie-breaka.

W decydującej partii wynik cały czas oscylował wokół remisu (4:4, 7:7, 9:9). Gospodynie w pewnym momencie zdobyły trzy punkty z rzędu i prowadziły 12:9, ale nie potrafiły wykorzystać swojej szansy, Polonia odrobiła straty i wyszła na prowadzenie 14:13, ale włocławianki obroniły jeszcze piłkę meczową. Ostatecznie po dramatycznej końcówce Polonia wygrała 17:15 i zapisała na swoim koncie pierwszą wygraną w turnieju.

Taki wynik sprawił, że Szóstka Mielec po dwóch dniach turnieju ma już zapewniony awans do I ligi kobiet. Niedzielne mecze rozstrzygną, kto obok mielczanek wywalczy awans, a szansę mają… wszystkie pozostałe zespoły. WTS, który przegrał swoje dwa mecze, również może awansować – musiałby jednak liczyć na wygraną Szóstki z Polonią i pokonać 3:0 Mazovię Warszawa.