Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Finał II ligi K: AZS Opole z wygraną na koniec

Finał II ligi K: AZS Opole z wygraną na koniec

Już drugi dzień turnieju o awans do I ligi przyniósł końcowe rozstrzygnięcie. Wygranymi z ekipami z Nowego Dworu Mazowieckiego i Tarnowa siatkarki WTS-u Solna Wieliczka i AZS-u Opole zapewniły sobie awans do zaplecza ekstraklasy. W rywalizacji ostatniego dnia turnieju obie ekipy zmierzyły się ze sobą, w meczu bez stawki lepiej zaprezentowały się siatkarki z Opola, kończąc turniej triumfem 3:0. W drugim niedzielnym spotkaniu Grupa Azoty PWSC Tarnów wygrywając 3:2, uchroniła się przed ostatnim miejscem zestawienia.

 Dla siatkarek AZS-u Politechniki Opolskiej najtrudniejszą przeprawą okazał się mecz otwierający turniej. Z każdym kolejnym spotkaniem siatkarki z Opolszczyzny radziły sobie coraz lepiej, czego potwierdzeniem była sobotnia wygrana z rywalkami z Tarnowa. Po tym triumfie akademiczki mogły już świętować awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Mimo to siatkarki z Opola do spotkania z WTS-em Wieliczka podeszły w pełni skoncentrowane. Pojedynek dotychczas niepokonanych drużyn turnieju był dość jednostronnym widowiskiem. Ekipa z Wieliczki we wcześniejszych starciach nie straciła choćby seta, jednak w ostatnim spotkaniu turnieju w Krakowie WTS nie podtrzymał tej passy, tym razem przegrywając 0:3.

Nieco bardziej zacięte było spotkanie ekip z dolnej części tabeli, tutaj zwycięzcę musiał wyłonić tie-break. Dla NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki był to drugi pięciosetowy mecz i po raz kolejny zakończony porażką. Siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego mogą mówić o sporym pechu, po mocnym starcie mimo prowadzenia 2:0 i prowadzenia w trzeciej partii nie zdołały utrzymać kontroli nad przebiegiem zmagań. Widząc swoje szanse, siatkarki z Tarnowa wyrównały stan, w tie-breaku dominując nad rywalkami we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Wygrana na ostatniej prostej nie miała większego znaczenia dla PWSZ, uchroniła jednak ekipę z Tarnowa przed ostatnim miejscem w końcowej klasyfikacji turnieju.

 

Wyniki 3. dnia turnieju:

AZS KU Politechniki Opolskiej – WTS Solna Wieliczka 3:0
(25:20, 25:22, 25:14)

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 2:3
(25:22, 25:18, 20:25, 27:29, 7:15)

Końcowa kolejność:

1. AZS KU Politechniki Opolskiej
2. WTS Solna Wieliczka
3. Grupa Azoty PWSZ Tarnów
4. NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved