Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Final Four Ligi Mistrzyń jednak w Montichiari

Final Four Ligi Mistrzyń jednak w Montichiari

fot. archiwum

Podczas losowania par rundy play-off Ligi Mistrzyń i Ligi Mistrzów ogłoszono organizatorów turniejów finałowych tych rozgrywek. Męskie zespoły powalczą w Krakowie, a organizatorem będzie Asseco Resovia Rzeszów. W żeńskim odpowiedniku tych zawodów wytypowano Pomi Casalmaggiore. Początkowo Final Four miało odbyć się w Cremonie, ale ostatecznie zostało przeniesione do Montichiari.

Mistrz Włoch – Pomi Casalmaggiore swoje mecze rozgrywa w Cremonie, w hali PalaRadi i tam też miał odbyć się turniej finałowy Ligi Mistrzyń. Po weryfikacji stanu hali europejska federacja podjęła decyzję, w zgodzie z zarządem klubu, o zmianie miejsca rozgrywania Final Four. Ostatecznie odbędzie się ono w Montichiari, w hali PalaGeorge, gdzie na co dzień rozgrywa swoje mecze Metalleghe Sanitars Montichiari, w którym występują Berenika Tomsia i Dominika Sobolska. Decyzję swoją CEV umotywowało tym, że chce zapewnić jak najlepsze warunki do skutecznej realizacji tak prestiżowego wydarzenia, które przyciągnie uwagę wielu tysięcy kibiców w Europie.Gospodarzem Final Four oczywiście pozostaje Pomi Casalmaggiore, dla którego jest to pierwszy występ w europejskich pucharach.  W fazie grupowej beniaminek trafił na gigantów europejskiej siatkówki – Eczacibasi VitrA Stambuł oraz Chemika Police. Poradził sobie całkiem nieźle i zajął ostatecznie pierwsze miejsce. Ostatni raz włoska drużyna była organizatorem turnieju finałowego Ligi Mistrzyń w 2009 roku, a było nim Foppapedretti Bergamo, które później wygrało tę imprezę.

Według europejskiej federacji PalaGeorge w Montichiari będzie lepszym miejscem do rozegrania tego turnieju. Hala ta bowiem gościła już kilkukrotnie najważniejsze turnieje światowe, jak chociażby World Grand Prix w 2013 roku, i organizacja przebiegała bez zarzutów.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved