Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Final Four Ligi Mistrzów w Polsce?

Final Four Ligi Mistrzów w Polsce?

fot. Łukasz Krzywański

Nieoficjalne informacje mówią o tym, że Final Four siatkarskiej Ligi Mistrzów może w 2016 roku odbyć się w Polsce. Powiedział o tym w jednym z wywiadów prezes rosyjskiej federacji, Stanisław Szewczenko. Jednym z kandydatów do organizowania Final Four jest Asseco Resovia Rzeszów.

– Z tego co wiem, Final Four Ligi Mistrzów może odbyć się w Polsce. To nieoficjalna informacja, na jej potwierdzenie trzeba poczekać – powiedział w wywiadzie Szewczenko. Poza Asseco Resovią w gronie kandydatów do zorganizowania turnieju wymieniani są Zenit Kazań i Cucine Lube Civitanova.

Jednak jak powiedział prezes PGE Skry Bełchatów, Konrad Piechocki, włoska drużyna zamierza jednak wycofać się z chęci organizacji imprezy. – Będąc we Włoszech, rozmawiałem z działaczami Cucine, którzy przyznali, że raczej nie zorganizują turnieju finałowego. Rozbieżności w oczekiwaniach finansowych CEV i możliwościach klubu były zbyt duże – mówi Piechocki. Może zatem okazać się, że jedynymi kandydatami zostaną Resovia i Zenit. Decyzja, kto zorganizuje Final Four, zapadnie pod koniec stycznia, po zakończeniu fazy grupowej. Zachowanie prezesa Szewczenki pozwala jednak myśleć, że raczej to rzeszowianie są faworytami do otrzymania organizacji zawodów.źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl, sovsport.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved