Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Filar ŁKS zostaje w klubie

Filar ŁKS zostaje w klubie

fot. Michał Szymański

Nieoficjalnie mówiło się, że Klaudia Alagierska jest kuszona przez Chemik Police. Środkowa ŁKS-u Commercecon i reprezentacji Polski postanowiła jednak kolejny sezon spędzić w łódzkim klubie. Zatrzymanie siatkarki było jednym z priorytetów, jeżeli chodzi o budowanie składu zespołu na przyszłe rozgrywki. W ŁKS-ie pozostanie również inna środkowa – Joanna Pacak. 

Prezes klubu brązowych medalistek Hubert Hoffman zdradził również, że do drużyny najprawdopodobniej dołączy jeszcze jedna blokująca, ale będzie to siatkarka z zagranicy. Wobec tego nie jest pewne czy w ekipie Łódzkich Wiewiór pozostanie Ewa Kwiatkowska. Alagierska dołączyła do ŁKS-u z Legionovii dwa sezony temu i od razu sięgnęła po złoto z łódzkim klubem. Przebojem zdobyła też miejsce w reprezentacji Polski, a przez wielu uznawana jest za najlepszą obecnie środkową w naszym kraju. Przed rozpoczęciem poprzednich rozgrywek klub opuściła Zuzanna Efimienko-Młotkowska, a jej miejsce zajęła młoda, utalentowana Joanna Pacak, która walczyła o miejsce w szóstce z Ewą Kwiatkowską i częściej to właśnie ją oglądaliśmy na boisku. W przyszłym sezonie Pacak może mieć jeszcze trudniejsze zadanie, bo ŁKS zamierza sprowadzić zagraniczną środkową, a wobec limitu obcokrajowców w drużynie, kluby raczej ściągają zawodników spoza kraju z myślą o grze w podstawowym składzie.

Prezes ŁKS-u Commercecon potwierdził również, że klub jest blisko porozumienia z Katarzyną Zaroślińską-Król, a kontrakt powinien zostać podpisany do końca tygodnia. Hubert Hoffman chciałby również dokończyć budowanie składu na przyszły sezon jeszcze przed świętami wielkanocnymi.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TauronLigi

źródło: inf. własna, TV Toya

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved