Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Fijałek zastąpił Gacę

Fijałek zastąpił Gacę

fot. Anna Wojnowska

Sezon 2018/2019 na stanowisku drugiego trenera BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała rozpoczął Mariusz Gaca, ale w trakcie trwania pierwszej rundy fazy zasadniczej z powodów osobistych zrezygnował z pracy w bialskim klubie. Przez kilka tygodni bialski zespół musiał więc radzić sobie bez drugiego szkoleniowca zarówno podczas treningów, jak i podczas meczów Ligi Siatkówki Kobiet.

W miejsce Mariusza Gacy został zatrudniony Łukasz Fijałek. 38-letni trener pochodzi z Andrychowa i dotąd był kojarzony głównie z sukcesami reprezentacji Polski w siatkówce plażowej. Do 2012 roku był zawodowo związany z MKS-em Andrychów, w którym grał jako rozgrywający w I i II lidze, a następnie był asystentem trenera. Przez kolejny rok był asystentem trenera reprezentacji Polski mężczyzn w siatkówce plażowej, z którą awansował do igrzysk olimpijskich w Londynie. Od 2013 roku rozpoczął samodzielną pracę jako główny trener reprezentacji Polski w siatkówce plażowej kobiet, która pod jego wodzą zaliczyła największy sukces w historii – awans do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Para Monika Brzostek/Kinga Kołosińska odpadła co prawda w 1/8 finału, ale była bliska awansu do ćwierćfinału igrzysk!W 2016 roku Łukasz Fijałek przejął słowacką reprezentację kobiet w siatkówce plażowej, z którą pracował dwa lata. Teraz przyszedł czas na kolejne wyzwanie: praca w BKS-ie PROFI CREDIT Bielsko-Biała w roli drugiego trenera. – Będę się starał pomóc drużynie jak najwięcej i przekazać jej całą moją wiedzę, by zespół mógł się rozwijać. Rozpocząłem treningi z bielską drużyną tuż przed świętami Bożego Narodzenia, a ponieważ obie strony były zadowolone, zdecydowano się podpisać ze mną umowę. Cieszę się tym bardziej, że widzę w tej drużynie spory potencjał. Na treningach wszystkie dziewczyny wykazują spore zaangażowanie i chęć do pracy. To ważne, bo z taką drużyną aż miło się pracuje – mówi nowy drugi trener bielszczanek.

Łukasz Fijałek pochodzi z siatkarskiej rodziny. Jego rodzice związani byli z siatkówką, podobnie jak jego bracia: Maciej jest rozgrywającym w GKS-ie Katowice, Grzegorz to siatkarz plażowy z wielkimi sukcesami na koncie, a najmłodszy Jakub również grał w siatkówkę.

źródło: siatkowka.bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved