Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Fernando Muñoz: Cały czas śledziłem grę Fabiana

Fernando Muñoz: Cały czas śledziłem grę Fabiana

fot. Katarzyna Antczak

Reprezentacja Hiszpanii zakończyła udział w LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 na ostatnim miejscu. Pomimo porażki szkoleniowiec hiszpańskiej drużyny jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych. W nadchodzącym sezonie Fernando Muñoz będzie trenerem zespołu Olympiakos Pireus, w którym występować będzie Fabian Drzyzga. – To bardzo doświadczony zawodnik i dysponujący dużymi umiejętnościami rozgrywający. Przez cały czas byłem w kontakcie z trenerem Ferdinando de Giorgim odnoście tego gracza. Śledziłem jego grę i występy w poszczególnych meczach – powiedział szkoleniowiec kadry Hiszpanii i greckiej drużyny.

W fazie grupowej nie udało się wam ugrać ani jednego seta, choć w każdym ze spotkań mieliście szansę na wygraną. Jak ocenia pan ten turniej?Fernando Muñoz: – Każdy mecz w naszym wykonaniu był dobry, ale czasami brakowało nam szczęścia. Dla przykładu niewiele nam zabrakło, aby „zamknąć” trzeciego seta z Rosją. Gdybyśmy wygrali, zawodnicy mieliby okazję rozegrać więcej setów i zobaczylibyśmy jeszcze trochę rywalizacji. Nie ukrywam, że jestem trochę zły z tego powodu. Podobnie sytuacja wyglądała w pierwszym spotkaniu przeciwko Słowenii. Przez długi czas prowadziliśmy i mieliśmy duże szanse na prowadzenie 1:0, bo graliśmy świetnie. W drugim meczu natomiast z Bułgarią była szansa na 1:1. Kto wie, jak przy takim stanie potoczyłaby się dalsza rywalizacja. Nie zmienia to faktu, że dla drużyny udział w mistrzostwach Europy był cennym doświadczeniem. Na ten moment nie wytrzymywaliśmy końcówek, w których popełnialiśmy za dużo prostych błędów. Mamy nad czym pracować przez kolejne lata.

Pana drużyna jest dość młodym zespołem. Jakie plany i cele ma przed sobą w kolejnych latach?

– Już na konferencji prasowej poprzedzającej mistrzostwa Europy podkreślałem, że mamy młody zespół. Oczywiście podczas turnieju w Polsce staraliśmy się zaprezentować jak najlepiej, ale głównym celem było zdobycie doświadczenia przez tych młodych zawodników. Cieszę się, że mogli skonfrontować swoje umiejętności z tak silnymi zespołami jak Rosja, Słowenia czy Bułgaria. Żałuję jedynie, o czym mówiłem wcześniej, że nie mieliśmy okazji rozegrać większej ilości setów. Ci zawodnicy potrzebują gry i to gry z najlepszymi w Europie i na świecie. Kolejny ważny cel przed tą drużyną to następne mistrzostwa Europy. Mam nadzieję, że dobrze się do nich przygotujemy i zaprezentujemy się z jeszcze lepszej strony.

W tym sezonie będzie pan prowadził Olympiakos Pireus, w którym to będzie występował polski rozgrywający – Fabian Drzyzga. Jakie wyzwania czekają was w tym klubie?

– Dla mnie to będzie pierwszy sezon w greckiej lidze i klubie Olympiakos Pireus. Zarówno przede mną, jak i drużyną postawione są wysokie cele. Będziemy chcieli wygrać Puchar Grecji oraz wywalczyć mistrzostwo kraju. Ponadto zagramy także w rozgrywkach europejskich w Challenge Cup. Uważam, że udało się nam zbudować ciekawy i dobry zespół. Zrobiliśmy dobre transfery. W dużej mierze w drużynie będą grać zawodnicy z reprezentacji Grecji. Ponadto będzie z nami wspomniany przez panią Fabian Drzyzga. To bardzo doświadczony zawodnik i dysponujący dużymi umiejętnościami rozgrywający. Grał w jednej z najsilniejszych lig w Europie. Przez cały czas byłem w kontakcie z trenerem Ferdinando de Giorgim odnośnie tego gracza. Śledziłem jego grę i występy w poszczególnych meczach. Sądziłem, że dołączy do zespołu bardzo późno z racji rozgrywanych mistrzostw Europy i będzie grał w finale tego turnieju, czego mu serdecznie życzyłem. Niestety mistrzostwa skończyły się szybciej dla polskiej drużyny.

Autorka wywiadu: Katarzyna Porębska
Cały wywiad w serwisie: plusliga.pl

 

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved