Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Ferhat Akbas: Wykorzystaliśmy nasze doświadczenie

Ferhat Akbas: Wykorzystaliśmy nasze doświadczenie

fot. Michał Szymański

Grupa Azoty Chemik Police jest o krok od awansu do półfinału Pucharu CEV. Zespół Ferhata Akbasa pokonał na wyjeździe chorwacki Mladost Zagrzeb 3:0. – Mamy dużą przewagę przed kolejnym meczem – nie ukrywa szkoleniowiec policzanek.

Dla zespołu Mladostu Zagrzeb udział w ćwierćfinale Pucharu CEV to już duży sukces. Od 20 lat żaden inny zespół żeński z Chorwacji nie dotarł do tego etapu rozgrywek. W rywalizacji z Grupą Azoty Chemik Police siatkarki Sasy Ivanisevica nie miały jednak większych szans. Policzanki do zwycięstwa potrzebowały zaledwie 68 minut.Kapitan Grupy Azoty Chemik Police Martyna Grajber przyznała, że jej ekipa spodziewała się większego oporu ze strony rywalek. – Chyba spodziewałyśmy się trudniejszej gry rywalek w tym meczu. Widziałyśmy dziewczyny z Zagrzebia na video i są one z pewnością utalentowane, chociaż jeszcze bardzo młode. Myślę, że w przyszłości czeka je świetna kariera.

Również trener Ferhat Akbas docenił postawę siatkarek z Zagrzebia. – Mladost to drużyna o mocnym charakterze, w której grają młode zawodniczki. Mają ogromny potencjał, ale wykorzystaliśmy nasze doświadczenie i skoncentrowaliśmy się na finałach Pucharu CEV. Szkoleniowiec Grupy Azoty Chemik Police dodał, że jego zespół skupił się na swojej grze i dzięki temu odniósł szybkie zwycięstwo. – Mamy dużą przewagę przed kolejnym meczem. Będziemy gospodarzem spotkania i zrobimy co w naszej mocy, aby przejść do półfinałów.

Mimo iż siatkarki z Polic nie dały rywalkom nadziei na ugranie choćby seta, trener Sasa Ivanisevic był zadowolony z gry swojego zespołu. – Jesteśmy usatysfakcjonowani, szczególnie z gry w pierwszym secie. Myślę, że zaprezentowaliśmy się naprawdę dobrze i zrobiliśmy to, co zaplanowaliśmy. Straciliśmy nieco rozpęd w drugim i trzecim secie. Jednak umiejętności indywidualne drużyny przeciwnej były znacznie większe niż nasze. Szkoleniowiec Mladostu podkreślił również, że to była dobra lekcja dla jego ekipy. – Będziemy kontynuować naszą ciężką pracę i przygotowywać się do rewanżu. Nadal jesteśmy w grze i mamy przed sobą spotkanie rewanżowe w Polsce.

Iva Jurisic, kapitan Mladostu, zwróciła uwagę na bardzo dobry system gry Chemika Police oraz szybkość rozgrywania akcji. – My momentami wyglądałyśmy na boisku bardzo dobrze, ale niestety w innych traciliśmy koncentrację. Mam nadzieję, że będziemy lepiej przygotowane taktycznie na mecz w Polsce i zagramy znacznie lepiej. To będzie nasza szansa, aby pokazać, z czego naprawdę składa się nasz zespół i jak wiele więcej możemy zrobić.

źródło: CEV, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved