Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Ferhat Akbas: Mam nadzieję, że wszystko ulegnie poprawie

Ferhat Akbas: Mam nadzieję, że wszystko ulegnie poprawie

fot. Łukasz Krzywański

– Chcemy zagrać mecze i wygrać trofeum, ponieważ wiemy, że mamy potencjał, aby grać w europejskich pucharach. Półfinał i finał nie przytrafia się każdego roku, dlatego jest to dla nas szansa. Niestety, są teraz pewne problemy. Mam nadzieję, że wszystko ulegnie poprawie – powiedział o przełożonym półfinale Pucharu CEV Ferhat Akbas.

Włodarze Grupy Azoty Chemika Police ogłosili, że przedłużyli kontrakt z tureckim szkoleniowcem. – Jestem w Chemiku szczęśliwy. Mamy świetną grupę zawodniczek z charakterem, ciężko pracującą. Cytując klasyk, jesteśmy jak rodzina. Mamy dobrą organizację, fajne miasto, w którym jestem szczęśliwy. Spotkałem tutaj dobrych ludzi, dlatego nie widziałem żadnego powodu, aby nie przedłużyć umowy. Jestem bardzo szczęśliwy – przyznał Ferhat Akbas. – Kiedy przychodzę do klubu, pierwszą rzeczą, na której się skupiam jest wspólny rozwój z klubem. W pracy trenera poczucie stabilności i możliwości rozwoju są kluczowe. Zawsze rozważam pozostanie na stanowisku tak długo, jak jest to możliwe. Między innymi dlatego, powtórzę, że w klubie jest bardzo dobra organizacja dla mnie jak i drużyny – dodał trener Chemika.Akbas zauważa podobieństwa między Polakami a Turkami. – Do życia w Polsce łatwo było mi się zaadaptować. Mamy podobny sposób myślenia, podobną kulturę. Na początku myślałem, że jesteście chłodnymi ludźmi, zachowującymi duży dystans. Zauważyłem jednak, że kiedy poznasz ludzi, wszystko się zmienia. Jesteście bardzo rodzinni i przyjaźni. Nawiązałem kilka przyjaźni, dlatego cieszę się, że tutaj jestem – stwierdził Akbas.

Chemik w tym sezonie sięgnął po Puchar Polski. Policzanki dopiero po tie-breaku pokonały zespół z Rzeszowa. – Graliśmy wcześniej wiele lepszych spotkań, ale jako rezultat to było jedno z najlepszych, ponieważ wygraliśmy trofeum. Zawsze powtarzam, szczególnie w Polsce, że wygranie trofeum jest najważniejsze. Byliśmy w stanie wygrać kolejne trofeum w tym sezonie. Oczywiście, mieliśmy kilka trudnych momentów, ale odwrócenie losów meczu i wygranie trofeum było niesamowite. Jestem dumny, że przeżyłem ten mecz wspólnie z zawodniczkami – powiedział szkoleniowiec zespołu z Polic. – Szczerze mówiąc, byłem na tym spotkaniu jako trener i bardzo mi się podobało. Dużo emocji, wzlotów i upadków. Jeśli mecz mi się podoba, to przeważnie kibicom przed telewizorami i w hali również – dodał.

Obecnie wszystkie rozgrywki sportowe w Polsce zostały wstrzymane. Również CEV przełożył europejskie puchary. Grupa Azoty Chemik Police w tym sezonie występuje w Pucharze CEV. Obecnie policzanki awansowały do półfinału. – Moim zdaniem w obecnej sytuacji wszystko jest możliwe. Świat przechodzi przez zwariowany moment. Moim zdaniem nikt nie wie, co będzie dalej. Prowadziliśmy rozmowy z zawodniczkami, z prezesem, ze wszystkimi osobami zaangażowanymi w sprawę. Mamy taką samą mentalność. Cokolwiek się stanie, czy to będzie finał, czy turniej finałowy – obojętne chcemy zagrać mecze i wygrać trofeum, ponieważ wiemy, że mamy potencjał, aby grać w europejskich pucharach. Półfinał i finał nie przytrafia się każdego roku, dlatego jest to dla nas szansa. Niestety, są teraz pewne problemy. Mam nadzieję, że wszystko ulegnie poprawie. Przede wszystkim ze względu na zdrowie – powiedział o obecnej sytuacji Ferhat Akbas.

Wciąż pod znakiem zapytania stoi wznowienie rozgrywek ligowych. Siatkarki i siatkarze pozostają w domach i oczekują na dalsze decyzje. – Dla sztabu może nie jest to tak trudne, ale dla motywacji zawodniczek może być wyzwaniem. Co możemy zrobić? Jesteśmy ze sobą szczerzy. Powiedzieliśmy, że chcemy uprawiać sport, naszym życiem jest siatkówka. Cieszę się i jestem dumny, że dziewczyny starają się utrzymywać w formie w takich okolicznościach. Jak na razie nie mamy problemów motywacyjnych. Nie wiem, co przyniesie przyszłość. Na razie wszystko wygląda dobrze – zakończył.

źródło: Chemik Police TV, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved