Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Ferhat Akbas: Jestem dumny z tej drużyny

Ferhat Akbas: Jestem dumny z tej drużyny

Siatkarki Chemika Police są jak dotąd niepokonane w Lidze Siatkówki Kobiet. W sobotę podopieczne Ferhata Akbasa bez straty seta pokonały Grot Budowlanych Łódź, a już w środę w ramach Pucharu CEV zmierzą się z Galatasaray Stambuł. – Jestem dumny z tej drużyny – powiedział opiekun  Chemika Police.

Wydawało się, że starcie Chemika Police z wicemistrzyniami Polski przyniesie dużo emocji, ale rzeczywistość okazała się zgoła odmienna. Poza pierwszą połową drugiego seta to policzanki nadawały ton boiskowym wydarzeniom. – Chciałbym podziękować wszystkim zawodniczkom. Pracują naprawdę ciężko i dają z siebie wszystko. Rezultaty są rzeczywiście zadowalające i mogę powiedzieć, że jestem dumny z tej drużyny – mówił po meczu szkoleniowiec Chemika.

W drugiej partii policzanki przegrywały już 4:12, ale nie tylko odrobiły straty, ale i pewnie wygrały tę część meczu. Pomogły zawodniczki wprowadzone z kwadratu rezerwowych, Martyna Łukasik czy Martyna Grajber. – Zawsze powtarzam, że w trakcie meczu mamy wartościowe zawodniczki nie tylko na boisku, ale także i w kwadracie rezerwowych dokonaliśmy kilku zmian i to pomogło. Zawodniczki, które weszły z kwadratu wygrały seta i jestem z nich naprawdę zadowolony – podkreślił szkoleniowiec. Co jego zdaniem okazało się kluczowe w tym meczu? – Po pierwsze dobrze graliśmy w ataku, funkcjonował u nas side-out i system blok-obrona – analizował Ferhat Akbas.

Kolejne trudne wyzwanie czeka policzanki już w środę. W ramach Pucharu CEV zmierzą się z Galatasaray Stambuł. – Spodziewam się w środę jednego, że mój zespół będzie walczył ze wszystkich sił. Nie wiem, jaki będzie rezultat. Chcę zobaczyć dobry team spirit w drużynie i zespół, który daje z siebie wszystko – powiedział trener Chemika. Teoretycznie to turecki zespół jest faworytem. – W kobiecej siatkówce dopóki oba zespoły nie spotkają się w bezpośredniej walce nie zawsze możesz określić, kto jest faworytem. Szanse są 50 na 50, my gramy dobrze i one także i zobaczymy na boisku – podkreślił Ferhat Akbas.

Szkoleniowiec jak przyznaje, jest zadowolony z pracy w polickim klubie. – Jestem tutaj naprawdę szczęśliwy, każdy mi pomaga. Cieszę się, że mogę być trenerem takiej grupy zawodniczek. Nie mogę powiedzieć nic negatywnego. Wszystko jest na świetnym poziomie – zakończył Ferhat Akbas.