Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Ferhat Akbas: Chcemy podtrzymać wcześniej wypracowany rytm

fot. Łukasz Krzywański

Ferhat Akbas, trener Grupa Azoty Chemika Police, komentuje przerwę w rozgrywaniu spotkań spowodowaną epidemią koronawirusa. – Podstawą jest traktowanie siebie i osób w pobliżu w bardzo opiekuńczy i odpowiedzialny sposób. Następnie ważnym jest utrzymanie balansu, skupienie się na wytycznych i rozsądku, nie na panice. Trenujemy tak, jakby w niedalekiej przyszłości czekało nas spotkanie ligowe – powiedział szkoleniowiec policzanek.

Chemik nie będzie rozgrywał meczów, jednak zawodniczki pozostają w treningu i czekają na decyzje, które zapadną w przyszłości. – Podstawą jest traktowanie siebie i osób w pobliżu w bardzo opiekuńczy i odpowiedzialny sposób. Następnie ważnym jest utrzymanie balansu, skupienie się na wytycznych i rozsądku, nie na panice. Trenujemy tak, jakby w niedalekiej przyszłości czekało nas spotkanie ligowe. Chcemy podtrzymać wcześniej wypracowany rytm. Na tyle, na ile będziemy w stanie  – mówi Ferhat Akbas.Dla wszystkich ludzi sportu przerwa poprzedzająca najważniejszą część rozgrywek jest czymś, czego dotychczas nie spotkali. – Dla generacji, która pełna jest wiadomości, nawet drobnych informacji z kompletnie oddalonego zakątka świata, koronawirus jest sytuacją nową, nieznaną. To nie zwyczajna przerwa, którą da się zaplanować, wpisać w kalendarz jej ramy czasowe. Dla każdego z nas, trenera czy człowieka z innych branż, jest to nowe i dopiero uczymy się, jak funkcjonować – dodaje.

Trener został zapytany o to, jak ocenia szanse na dogranie rozgrywek CEV i LSK. – Pytanie warto rozbić na dwie części. Zacznę od CEV, gdzie sytuacja jest trudniejsza, ponieważ udział w turnieju biorą zespoły z Europy, nie tylko z Polski. Kraje o innych kulturach, innych rozwiązaniach w związku z koronawirusem. Trzy ekipy są w półfinale, jedna para nie dokończyła nawet ćwierćfinału. Dlatego wiele zależy od tego, co zadecydują kraje, z których pochodzą zespoły. To nie jest wyłącznie decyzja CEV. Bardzo chcielibyśmy zagrać turniej do końca. Dotarliśmy aż do półfinału i głęboko wierzymy, że stać nas na wygranie pucharu. Mam nadzieję, że znajdzie się jakieś rozwiązanie, uwzględniające zdrowie jako priorytet. Co do LSK, to nieco inna kwestia. Sezon zasadniczy dokończyliśmy w standardowych warunkach. Rozgrywanie play-off wymaga rozsądnego zaplanowania. Koronawirus to problem nie tylko nasz, ale całego siatkarskiego świata. Utrzymanie rytmu przez dłuższy czas „zawieszenia” na pewno będzie bardzo trudne. Mam nadzieję, że działając razem, jako siatkarskie środowisko, uda się znaleźć rozwiązanie – kończy.

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved