Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ferens zagra we Francji, Włodarczyk we Włoszech

Ferens zagra we Francji, Włodarczyk we Włoszech

fot. Katarzyna Antczak

Dwóch kolejnych polskich siatkarzy opuszcza PlusLigę, by spróbować swoich sił za granicą. Wojciech Ferens z Trefla Gdańsk przeniesie się do beniaminka francuskiej ekstraklasy, AS Cannes. Z kolei Wojciech Włodarczyk po sezonie spędzonym w Onico Warszawa został zawodnikiem zespołu włoskiej Serie A, Castellana Grotte.

Wojciech Ferens w Treflu Gdańsk spędził kilkanaście miesięcy, a poprzedni sezon był dla niego bardzo udany. 27-letni przyjmujący sięgnął wraz zespołem w tym sezonie po Puchar Polski oraz zdobył brązowy medal mistrzostw Polski. Były zawodnik m.in. Czarnych Radom, AZS-u Olsztyn, ZAKSY, BBTS-u Bielsko-Biała i Łuczniczki Bydgoszcz tym razem spróbuje swoich sił poza granicami kraju.Pierwszym zagranicznym klubem Wojciecha Ferensa będzie AS Cannes. Zespół, który rok temu opuścił francuską ekstraklasę i po roku do niej powrócił, wygrywając rozgrywki Ligue B. Trudno jednak mówić o AS Cannes jako o beniaminku, jest to bowiem dziewięciokrotny mistrz kraju, siedmiokrotny zdobywca Pucharu Francji, zespół, który w latach 80. i 90. święcił swoje sukcesy w europejskich pucharach. Teraz po powrocie do Ligue A będzie chciał wrócić do lat swojej świetności z Wojciechem Ferensem w składzie.

PlusLigę opuści również Wojciech Włodarczyk. Dla niego nie będzie to jednak pierwszy wyjazd poza granice Polski, ponieważ 28-letni przyjmujący grał już wcześniej w lidze austriackiej w zespole Posojilnica Aich/Dob. W Polsce reprezentował barwy AZS-u Politechniki Warszawskiej, AZS-u Olsztyn, BBTS-u Bielsko-Biała, Skry Bełchatów, Cuprum Lubin, a w ostatnim sezonie Onico Warszawa. Jego nowym klubem będzie Castellana Grotte, zespół grający we włoskiej Serie A.

Nowy klub Włodarczyka w minionym sezonie zajął ostatnie miejsce w Serie A, ale ponownie w niej zagra. Polski przyjmujący spotka się w zespole z byłym rozgrywającym ZAKSY, Marco Falaschim, który również wybrał włoski klub.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved