Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Ferdinando de Giorgi: Zapowiada się siatkarskie święto

Ferdinando de Giorgi: Zapowiada się siatkarskie święto

fot. CEV

W piątek w Luksemburgu odbyło się losowanie fazy play off Ligi Mistrzów. W jego wyniku w pierwszej rundzie fazy pucharowej los skojarzył Pomarańczowych z… mistrzem Polski, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Losowanie ocenił prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol, a także trener Ferdinando de Giorgi i Wojciech Sobala.

 Uważam, że nie jest to złe losowanie. Może jest to dobry moment na przełamanie serii porażek w konfrontacjach z ZAKSĄ. Na tym etapie nie ma już słabych przeciwników, a dodatkowym smaczkiem będzie fakt, iż na ławce trenerskiej w naszym klubie zasiada „Fefe” de Giorgi, a więc były szkoleniowiec klubu z Kędzierzyna-Koźla. Pod względem logistycznym i kosztowym możemy być zadowoleni – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Trener Pomarańczowych od razu po losowaniu otrzymał kilkanaście SMS-ów wysłanych przez przedstawicieli kędzierzyńskiego klubu. Jak Włoch komentuje wynik losowania? – Jest to interesująca sytuacja – mówi „Fefe” de Giorgi. – Zapowiada się siatkarskie święto i duże wydarzenie dla polskiej siatkówki. ZAKSA to najlepszy zespół w Polsce, ale będziemy dobrze przygotowani do rywalizacji z nimi. Zapracowaliśmy na szansę gry w pierwszej rundzie play off i spróbujemy z tej szansy skorzystać – uważa Ferdinando de Giorgi.Opinie zawodników Jastrzębskiego Węgla wyrażane są w podobnym tonie. – Wydaje mi się, że jest to dobre losowanie. Przede wszystkim uniknęliśmy dalekich wyjazdów. Rywal jest na pewno trudny, ale trzeba grać. Myślę, że będzie to dobre „przetarcie” przed ewentualną walką o medale w tym sezonie – mówi Wojciech Sobala, środkowy Jastrzębskiego Węgla.

Pierwsze mecze rundy play off 12 zaplanowano w terminach 13-15 marca, rewanże tydzień później. Nasz zespół będzie gospodarzem pierwszego spotkania w rywalizacji z ZAKSĄ. Zwycięzca w tej parze zmierzy się z wygranym w dwumeczu pomiędzy Berlin Recycling Volleys i VfB Friedrichshafen.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved