Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Ferdinando de Giorgi: Spodziewamy się trudnych meczów

Ferdinando de Giorgi: Spodziewamy się trudnych meczów

fot. FIVB

W czwartek w Warnie odbyła się konferencja prasowa poprzedzająca drugi weekend Ligi Światowej. W spotkaniu udział wzięli szkoleniowcy reprezentacji Bułgarii – gospodarze turnieju, Brazylii, Kanady i Polski. – Spodziewam się trudnych meczów – powiedział Ferdinando de Giorgi, trener biało-czerwonych. W pierwszy weekend we włoskim Pesaro polscy siatkarze odnieśli dwa zwycięstwa i doznali porażki.

Podczas turnieju we Włoszech rywalizowały cztery bardzo wyrównane ekipy. Teraz będzie podobnie. Drużyny, które zagrają w Warnie, to mocni przeciwnicy. Kanada jest zespołem, który cały czas robi postępy i nie będzie łatwo. W drugim dniu będziemy grać z Polską, mistrzami świata. Spodziewam się trudnego meczu. W ostatnim dniu będziemy grać z gospodarzami. Bułgaria to kraj z wielkimi siatkarskimi tradycjami i mocną drużyną. Mecze w Warnie będą bardzo ważne dla nas, ponieważ chociaż jako gospodarz Final Six mamy zapewniony awans, to chcemy sprawdzić różne możliwości i opcje gry, aby mieć dobry pogląd wszystkich zawodników – powiedział Renan Dal Zotto, selekcjoner reprezentacji Brazylii.Poziom drużyn jest jeszcze wyższy niż podczas pierwszego weekendu Ligi Światowej. Wygraliśmy dwa mecze i teraz jesteśmy w dobrej sytuacji. Drużyny są mocne. Spodziewam się kolejnych trudnych spotkań z trudnymi przeciwnikami – mówił trener Kanadyjczyków, Stephane Antiga.

Nie ma wątpliwości, że w Warnie zagrają najlepsze drużyny na świecie. Dostarczą kibicom wiele pozytywnych emocji. Spodziewam się ciężkich meczów. Zespół z Brazylii jest najbardziej utytułowany, ale nie można powiedzieć, że słaba jest Polska. Z nowym trenerem Kanada gra naprawdę dobrą siatkówkę. Nie mamy łatwych przeciwników. W każdym meczu będziemy chcieli wygrać, ale nie chcę niczego obiecywać z wyprzedzeniem. Jedno jest pewne – oczekujemy wielkiego wsparcia od kibiców w Warnie, którzy byli z nami w wielu trudnych momentach – analizował z kolei Plamen Konstantinow, trener reprezentacji Bułgarii.

Jestem trenerem reprezentacji Polski od niespełna miesiąca, a oczekiwania są naprawdę wysokie. W Warnie są najlepsze zespoły, które pomogą mi poznać nie tylko poziom gry moich zawodników, ale przede wszystkim pozwolą ocenić poziom światowej siatkówki. Spodziewamy się trudnych meczów, więc musimy zoptymalizować naszą grę. Moim zdaniem faworytem podczas turnieju w Warnie jest Brazylia. Mam nadzieję, że kibice będą się dobrze bawić podczas wszystkich meczów – dodał selekcjoner biało-czerwonych, Ferdinando de Giorgi.

Plan turnieju w Warnie:

piątek 09.06:
15:00 Kanada – Brazylia
18:00 Bułgaria – Polska

sobota, 10.06:
15:30 Brazylia – Polska
19:30 Kanada – Bułgaria

niedziela, 11.06:
15:30 Polska – Kanada
19:30 Brazylia – Bułgaria

źródło: Polsat Sport

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved