Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Ferdinando de Giorgi: Takie są losowania

Ferdinando de Giorgi: Takie są losowania

fot. Katarzyna Antczak

Ekipa ZAKSY Kędzierzyn-Koźle okazała się zbyt wymagającym rywalem dla siatkarzy AZS-u Częstochowa, którzy przegrali z mistrzami Polski 0:3. Po zakończonym meczu szkoleniowiec gości, Ferdinando de Giorgi, odpowiedział na kilka pytań odnośnie postawy swoich zawodników, a także zbliżających się kolejnych spotkań, również tych w Lidze Mistrzów. – Po każdym losowaniu i nieważne, czy jest ono dobre, czy niedobre, musisz ostatecznie podejść do tego z nastawieniem, aby awansować do kolejnej rundy  – powiedział Strefie Siatkówki.

Jak oceni trener mecz w Częstochowie, który wydawał się dla was łatwy?Ferdinando de Giorgi:Przyjechaliśmy do Częstochowy z założeniem, aby zdobyć trzy punkty ze względu na naszą grę, ale także ze względu na tabelę ligową. Chodziło także, aby dać szansę poszczególnym zawodnikom, ponieważ w tym tygodniu mamy trzy mecze w poniedziałek, środę, niedzielę.

Niedługo gracie z BBTS-em…

Tak, w środę gramy z bielszczanami, później w niedzielę mamy mecz z Effectorem Kielce. Przed meczami Ligi Mistrzów chcemy kontynuować dobrą passę. W Częstochowie byliśmy wystarczająco skoncentrowani. Dałem okazję do gry kilku zawodnikom. Poza początkiem trzeciego seta, zaprezentowaliśmy dobrą jakość.

Tak jak pan wspomniał. W meczu z AZS-em widzieliśmy kilka zmian w składzie, grali m.in. Pająk, Semeniuk, którzy jednak zrobili swoje…

Zrobili swoje, grali także w ostatnim meczu w Lidze Mistrzów. W tym sezonie gramy mnóstwo meczów, więc ważne jest, że tacy zawodnicy jak np. Czarnowski mają możliwość gry, ponieważ w pewnym momencie sezonu będziemy potrzebowali wszystkich.

Jako selekcjoner reprezentacji praca w ZAKSIE jest inna niż zazwyczaj? Ponieważ trzeba przyglądać się wszystkim potencjalnym zawodnikom w kontekście gry w kadrze, trzeba patrzeć także na siatkarzy z drużyny przeciwnej.

Nadal kontynuuję pracę, którą robiłem wcześniej, ale dodatkowo moja uwaga jest bardziej ogólna. Robiłem to już wcześniej, gdy oglądałem różne mecze. Teraz robię to samo i jasne jest, że robię to także w nawiązaniu do reprezentacji. Moja praca nie zmieniła się znacząco, poza tym, że z szerszą perspektywą oglądam poczynania zawodników.

Z punktu widzenia selekcjonera kadry, jaka jest pana ocena odnośnie PlusLigi w tej formule. Mamy szesnaście zespołów, ale drużyna taka jak AZS Częstochowa nie prezentuje wysokiego poziomu. Uważa pan, że szesnastka to dobra liczba?

Liga decyduje o tym, ile jest drużyn w rozgrywkach. Wiadomo, że im więcej drużyn, tym większe ryzyko, że ten poziom nie będzie wysoki. To jest normalne. Moim zdaniem dwanaście, maksymalnie czternaście ekip w lidze gwarantuje poziom wystarczająco wyrównany, z trenerskiego punktu widzenia. Jednak trzeba pamiętać, że poza ligą są jeszcze inni decydenci, którzy postanawiają, że w PlusLidze jest akurat szesnaście drużyn. Dla mnie to minimalnie za dużo, ale to nie jest czynnik decydujący.

Wydaje mi się, że wasz cel na ten sezon to wygrać wszystko co się da…   

Chcemy wszędzie rywalizować, ale wygrać wszędzie nie będzie łatwo, ponieważ przeciwnicy są silni, różnice pomiędzy drużynami są niewielkie, więc wygrać nigdy nie jest łatwo. Jednak zgadzam się, że naszym celem jest rywalizowanie na wszystkich frontach.

Jednak losowanie w Lidze Mistrzów nie było dla was łatwe.

Takie są losowania. Nie możemy zwracać na nie szczególnej uwagi. Moim zdaniem po każdym losowaniu i nieważne, czy jest ono dobre, czy niedobre, musisz ostatecznie podejść do tego z nastawieniem, aby awansować do kolejnej rundy. Naszym przeznaczeniem jest granie z drużynami rosyjskimi (śmiech), ponieważ znowu z nimi będziemy rywalizować. Będzie to wymagające spotkanie, ale tak jak już kiedyś powiedziałem, będą to trudne mecze dla nas, ale także trudne dla rywali.

Ale chyba z Rosjanami będzie się łatwiej grało niż z Włochami?

Oj tego nie wiem. Drużyny z tych obu krajów są dobre. Prezentują inną charakterystykę, ale są tak samo dobre.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved