Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Ferdinando de Giorgi: Nie utrzymaliśmy równej jakości gry

Ferdinando de Giorgi: Nie utrzymaliśmy równej jakości gry

fot. CEV

Jastrzębski Węgiel pokonał Spacer’s Toulouse VB 3:2 w meczu piątej kolejki grupy D Ligi Mistrzów. Jastrzębianie zachowali szanse awansu do fazy play off. – Nie utrzymaliśmy równej jakości gry – powiedział Ferdinando de Giorgi, trener jastrzębskiej drużyny.

Pierwsze dwa sety środowego spotkania na swoją korzyść rozstrzygnął polski zespół. Kiedy wydawało się, że jastrzębianie mają wszystko pod kontrolą, do gry włączyli się gospodarze, którzy nie ukrywali, że bardzo się cieszą, iż mogą rywalizować w Lidze Mistrzów z tak silnymi zespołami jak m.in. Jastrzębski Węgiel czy Zenit Kazań. – Mamy szczęście, że możemy zagrać taki mecz i zmierzyć się z takimi zespołami. Dla mnie jest to spełnienie marzeń. Każdy musi skorzystać z tych chwil i cieszyć się nimi w pełni. Mecz z polską drużyną pozwolił nam grać bez żadnej presji. Jestem dumny z mojego zespołu, który walczył do końca w tie-breaku – powiedział Diogenes Zagonel, kapitan Spacer’s Toulouse VB.Z kolei Miguel Angel de Amo, rozgrywający francuskiej drużyny, dobrze znany w Polsce z gry w AZS-ie Częstochowa, dodał: – W tym meczu z naszej strony było dużo walki. To było dobre widowisko dla naszych kibiców, którzy dopingują nas od początku sezonu, pomimo tego, że nasze wyniki czasem są rozczarowujące. Walczyliśmy do końca. Nie ukrywam, że mieliśmy nadzieję, że uda się nam wygrać tie-breaka.

Jastrzębski Węgiel aktualnie zajmuje drugie miejsce w grupie D. Ma na swoim koncie osiem punktów i zachował szanse na awans do fazy play-off, choć teraz musi skupić się na rewanżowym meczu z Berlin Recycling Volleys. – Nie utrzymaliśmy równej jakości gry od początku do końca meczu. Przez to spotkanie stało się bardziej skomplikowane. Spacer’s Toulouse VB grał odważnie i się nie poddawał. Teraz czekamy na wynik meczu pomiędzy Berlin Recycling Volleys i Zenitem Kazań, i przygotowujemy się do „finału”, który za kilka dni zagramy właśnie w Berlinie podczas ostatniego spotkania w grupie D – zakończył Ferdinando de Giorgi, trener brązowych medalistów Polski poprzedniego sezonu.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved