Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ferdinando de Giorgi: Mieliśmy trudne momenty

Ferdinando de Giorgi: Mieliśmy trudne momenty

Lider z Kędzierzyna-Koźla wygrywając 3:0 z BBTS-em Bielsko-Biała, umocnił się na swojej pozycji. Podopieczni Ferdinando de Giorgiego nie zostawili złudzeń rywalom, chociaż jak przyznał szkoleniowiec ekipy z Opolszczyzny, nie było tak łatwo, jak mógłby wskazywać wynik. – W tym meczu mieliśmy trudne momenty, w których BBTS zepchnął nas do defensywy. Udało nam się to rozwiązać, z czego jestem zadowolony – mówił po meczu Włoch.

Po wygranej z Jastrzębskim Węglem apetyty podopiecznych Krzysztofa Stelmacha wyraźnie wzrosły. W konfrontacji z kędzierzynianami bielszczanom w przedmeczowych typowaniach nie dawano zbyt wielu szans. Fragmentami gospodarze byli w stanie dotrzymywać kroku rywalom, najlepiej w wykonaniu BBTS-u wyglądał pierwszy set meczu, w którym ekipa trenera Stelmacha zdołała nawet prowadzić. We wcześniejszych fragmentach spotkania miejscowi nie wykorzystali nadarzających się okazji, o czym mówił po meczu Marcin Wika.W drugim i trzecim secie mieliśmy swoje szanse, by powalczyć o coś więcej, ale niestety, Kędzierzyn jest na tyle klasowym zespołem, że nie pozwolił nam iść dalej. Moje prywatne odczucie jest takie, że ZAKSA i tak nie grała sto procent tego, co potrafi, ale kiedy trzeba było, to podkręcała tempo, zwłaszcza w końcówkach setów, to wystarczyło – przyznał przyjmujący ekipy z Bielska-Białej.

O problemach swojego zespołu mówił też Krzysztof Stelmach, podkreślając także dystans dzielący siatkarzy obu ekip. – Przeciwnicy powiedzieli, że w pewnym momencie musieli znaleźć rozwiązanie, a z tym właśnie my mieliśmy problem. Nawet dochodząc na jeden punkt do rywali, nie potrafiliśmy znaleźć odpowiedniego sposobu, by wygrać chociażby seta. Niestety, jest to różnica klasy drużyny i poszczególnych zawodników – mówił szkoleniowiec, zwracając uwagę na brak skuteczności w kluczowych fragmentach poszczególnych setów.

Zdecydowanie lepsze nastroje towarzyszyły ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Podopieczni trenera de Giorgiego zrealizowali swój plan w stu procentach. – Jesteśmy bardzo zadowoleni. Zawsze dobrze wygrywać 3:0. BBTS Bielsko-Biała w drugim i trzecim secie zagrał bardzo dobrze i cieszę się, że znaleźliśmy sposób, by wygrać to spotkanie. Jest to dla nas ważne, bo możemy odpocząć i przygotować się do trzech ważnych spotkań, które są przed nami – mówił wybrany MVP spotkania reżyser gry ekipy z Kędzierzyna-Koźla, a jego zdanie podzielał włoski trener lidera PlusLigi. Chociaż Ferdinando de Giorgi zwrócił również uwagę na trudności, jakie spotkały jego zawodników. – W tym meczu mieliśmy trudne momenty, w których BBTS zepchnął nas do defensywy. Udało nam się to rozwiązać, dlatego jestem zadowolony, bo przed nami bardzo ważne mecze z Rzeszowem, Gdańskiem oraz Bełchatowem i mam nadzieję, że takie doświadczenia jak z Bielska zaprocentują w tych spotkaniach – zakończył Włoch.

źródło: inf. własna, katowickisport.pl