Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ferdinando de Giorgi: Mam swoją filozofię pracy i pomysł na siatkówkę

Ferdinando de Giorgi: Mam swoją filozofię pracy i pomysł na siatkówkę

fot. Katarzyna Antczak

– Mam swoją filozofię pracy i pomysł na siatkówkę. Chcę, żeby zespół podążał za mną, ale zdaję sobie sprawę, że do pierwszego meczu w roli trenera Jastrzębskiego Węgla czasu zostało niewiele. W niedzielę zawodnicy muszą zagrać z wiarą we własne umiejętności – mówi Ferdinando de Giorgi, który w piątek poprowadził pierwszy trening Jastrzębskiego Węgla.

Ferdinando de Giorgi w piątek po raz pierwszy poprowadził trening z drużyną Jastrzębskiego Węgla. Jako że nie były to zajęcia czysto siatkarskie (te będą miały miejsce podczas popołudniowej sesji treningowej), nowy szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla skupił się na monitorowaniu pracy w siłowni oraz indywidualnych rozmowach z zawodnikami. – Moje pierwsze wrażenia z pobytu w klubie? Mogą być tylko pozytywne. Znam to miejsce bardzo dobrze – przyznał na wstępie włoski szkoleniowiec, który poznał jastrzębską halę, kiedy prowadził ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Z klubem z Opolszczyzny dwa razy zdobył mistrzostwo Polski.Włoch przejmuje Pomarańczowych w trudnym momencie, bo po porażce w Kazaniu z najlepszą drużyną świata Zenitem i krótko przed niedzielnym meczem z wicemistrzem Polski PGE Skrą Bełchatów. – Teraz najważniejszy jest spokój, wzajemne zaufanie i praca nad polepszeniem gry zespołu. Ta drużyna ma w sobie ducha rywalizacji. Trzeba go pokazać i spróbować poprawić sytuację – uważa „Fefe” de Giorgi.

Niezwykle utytułowany szkoleniowiec ma świadomość tego, że przed pojedynkiem w Bełchatowie trudno mu będzie odcisnąć swoje piętno na drużynie. Dopiero po meczu w Bełchatowie nasi siatkarze będą mieli 10 dni przerwy do następnego starcia, w Lidze Mistrzów z Zenitem Kazań, które czeka ich 31 stycznia. – Mam swoją filozofię pracy i pomysł na siatkówkę. Chcę, żeby zespół podążał za mną, ale zdaję sobie sprawę, że do pierwszego meczu w roli trenera Jastrzębskiego Węgla czasu zostało niewiele. W niedzielę zawodnicy muszą zagrać z wiarą we własne umiejętności. Dopiero po tym spotkaniu będzie można zrobić coś więcej, dokonać ewentualnych zmian, jeśli będzie taka potrzeba – mówi były selekcjoner reprezentacji Polski.

Co zdecydowało o tym, że podjął się pracy w Jastrzębskim Węglu, na dodatek przejmując drużynę w trakcie sezonu? – Przede wszystkim pragnienie powrotu do polskiej ligi. Polska to najlepsze miejsce do pracy w siatkówce. Ponadto przekonała mnie oferta, którą złożył mi prezes klubu. W tym klubie stawia się na jakość, jest ciągłe dążenie do poprawy i gry na wysokim poziomie. To mnie przekonało – wyjaśnia trener De Giorgi.

Włoski opiekun Pomarańczowych ma też bardzo dobre zdanie o jastrzębskich kibicach. – Ta hala to chyba najgorętsze miejsce do gry w PlusLidze. Będąc przeciwnikiem Jastrzębskiego Węgla, zawsze grało się tutaj bardzo ciężko. Cieszę się, że teraz będę miał miejscowych fanów po swojej stronie – uśmiecha się nowy trener Jastrzębskiego Węgla.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved